$
שוק ההון

אנרג'יקס נכנסת לארה"ב: הקימה חברה עם שותף מקומי לפרויקטים פוטו וולטאים

חברת האנרגיה המתחדשת מקבוצת אלוני חץ מעריכה כי סך ההון שתידרש להעמיד הנו בטווח של 35-40 מיליון דולר וכי הפרויקטים יניבו תשואה של כ-10% לפרויקט

אורן פרוינד 17:5113.12.17

אנרג'יקס, חברת האנרגיה המתחדשת מקבוצת אלוני חץ, נכנסה לשוק האמריקאי. החברה חתמה היום (ד') על הסכם להקמת מיזם עם חברה יזמית אמריקאית, בעלת צבר פרויקטים פוטו-וולטאיים בשלבי ייזום ופיתוח שונים בארה"ב בהספק כולל של מעל MWp1,000.

 

 

הפעילות במיזם תהיה בשליטתה המלאה של אנרג'יקס, לרבות ביחס לבחירת הפרויקטים שיועברו לבעלות המיזם. למיזם תהיה בלעדיות לרכישת כל פרויקט שיפותח על ידי השותף בארה"ב, ורכישה כאמור תבוצע לאחר השלמת בדיקת נאותות ובכפוף לשיקול דעתה המלא של אנרג'יקס.

 

מה דעתך על מניית אנרג'יקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

במסגרת ההסכם התחייבה אנרג'יקס לתשלום מקדמה לשותף של 5 מיליון דולר, על חשבון דמי יזום להם יהיה זכאי בגין ארבעת הפרויקטים הראשונים שיצורפו למיזם. המקדמה תמומן באמצעות הלוואות בעלים שתעמיד אנרג'יקס למיזם.

 

שיעור אחזקתה של אנרג'יקס בפרויקטים הראשונים שצפויים להיכנס אל המיזם, בהספק של לפחות MWp70, יהיה 60% ו-51% ביחס ליתר הפרויקטים שיצורפו בהמשך למיזם. לשותף ארבעה פרויקטים בהספק של לפחות MWp70 שהקמתם צפויה להתחיל בשנת 2018.

 

אסי לוינגר מנכ"ל אנרג'יקס אסי לוינגר מנכ"ל אנרג'יקס צילום: עמית שעל

 

השותף יהיה אחראי לייזום ופיתוח פרויקטים בארה"ב ויישא בכל עלויות הייזום והפיתוח בגינם ואנרג'יקס תהא אחראית, בין היתר, להעמיד את ההון הדרוש להקמתם. ההון יועמד באמצעות הלוואות בעלים נושאות ריבית בשיעור שלא יפחת מ-8.5%.

 

במידה והמיזם ירכוש את מלוא הזכויות בארבעת הפרויקטים הראשונים, אנרג'יקס מעריכה כי סך ההון שתידרש להעמיד להקמתם הנו בטווח של 35-40 מיליון דולר ארה"ב וכי הפרויקטים יניבו תשואה (IRR) של כ-10% לפרויקט (לפני מימון).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x