$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

קרן DK פרטנרס ובן משה מציעים למחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל מעל 2 מיליארד שקל במזומן

הקרן הגישה הצעה לרכישת דניה סיבוס ואפריקה מגורים תמורת 400 מיליון שקל; בנוסף, לפי הצעתה, יקבלו המחזיקים 250 מיליון שקל מקופת אפריקה; בן משה יאריך את תוקף הצעתו לרכישת הנכסים האחרים ב-1.5 מיליארד שקל

גולן חזני 10:2708.12.17
רגע לפני ההצבעות על ההצעה של נתי סיידוף לרכוש את אפריקה ישראל, מגיעה הצעה חדשה למחזיקי האג"ח של החברה שעשויה לטרוף את הקלפים ולהשאיר את סיידוף בחוץ.

 

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי קרן DK פרטנרס הגישה הבוקר (ו') לנאמני הסדרות הצעה לרכוש את אפריקה ישראל ללא שני הנכסים שבהם מעוניין מוטי בן משה (אפריקה נכסים ומפעיל כביש 6), כלומר - את דניה סיבוס והחברה הבת אפריקה מגורים יחד עם קרקע בסביון - וזאת תמורת 400 מיליון שקל במזומן. בנוסף מקבלים המחזיקים בהצעה זו את 250 מיליון השקלים שבקופת אפריקה כמרכיב מזומן נוסף.

 

 

 

לפיכך, בן משה עצמו צפוי לחדש את ההצעה המחייבת שהגיש ושזו של סיידוף הועדפה עליה. ההצעה של בן משה היא שאלון רבוע כחול שבבעלותו תרכוש את אפריקה נכסים תמורת 1.25 מיליארד שקל במזומן ודור אלון שבשליטתו תרכוש את נכסי מפעיל כביש 6 תמורת 150 מיליון שקל במזומן. בנוסף כוללת ההצעה של בן משה שתי סדרות אופציות המאפשרות למחזיקים ליהנות מאפסייד עתידי בנכסים - סדרות בשווי 100 מיליון שקל.

 

הקרן האמריקאית מוכנה במצב כזה לקחת את החשיפות המשפטיות של דניה סיבוס על עצמה. הקרן מבקשת חמישה ימי ארכה כדי לקבל מסמכים שונים מהחברה.

 

משמעות ההצעה המשולבת של בן משה ו-DK היא שהמחזיקים יקבלו 2.05 מיליארד שקל במזומן, אופציות עתידיות בשווי 100 מיליון שקל, וגם קרקע בסביון בשווי 25 מיליון שקל. בסך הכל מדובר ב-2.175 מיליארד שקל. ואולם בעוד ההצעה של סיידוף כוללת מרכיב מזומן של 500 מיליון שקל - נמוך מאשר בהצעה המשולבת. עם זאת אלון רבוע כחול תצטרך לגייס בהנפקת אג"ח כמיליארד שקל כדי להשלים את המזומן בקופתה. בן משה הודיע עם הגשת הצעה כי יזרים נכסים בהיקף עד 400 מיליון שקל לחברה במצב כזה.

 

 

יואב כפיר, נציג DK בישראל יואב כפיר, נציג DK בישראל צילום: עמית שעל

 

 

 

האסיפות יתקיימו ביום שני הקרוב לאחר שאתמול הגיעו בעלי הסדרות השונות של אפריקה להסכמות לפיהם סדרה כ"ח תקבל 90 מיליון שקל ממרכיב המזומן שיזרים סיידוף לחברה אם יזכה ו-204 מיליון שקל מסך התמורות כולן, מה שיאפשר לסדרה כ"ח להסיר את תביעתה מבית המשפט שהביאה לדחיית האסיפות המקוריות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x