$
בורסת ת"א

נדחתה הכרעת מחזיקי האג"ח על ההסדר של נתי סיידוף

המחלוקת בין הסדרות הארוכות לסדרה הקצרה מצפה להכרעה של ביהמ"ש המחוזי - האסיפות יכונסו מחדש לאחר הכרעה של בית המשפט במחלוקת

גולן חזני 16:0205.12.17
ההצבעה על אישור ההצעה של סיידוף בוטלה: אסיפות מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל שאמורות היו להצביע ביום ראשון הקרוב על אישור או התנגדות להסדר עם נתי סיידוף לא יתקיימו בשלב זה. תאריך חדש לכינוסן ייקבע בהמשך.  

הרקע לביטול הוא המאבק בין מחזיקי סדרה כ"ח הקצרה ונעדרת הבטחונות לבין הסדרות המובטחות כ"ו וכ"ז'. כך נודע ל"כלכליסט". האסיפה שבוטלה אמורה היתה לכלול כאמור הצבעה על אישור ההסדר ולצד זאת הצבעה על סעיף הקובע את אופן החלוקה בין הסדרות של הסכום שמזרים סיידוף למחזיקים, 500 מיליון שקל במזומן.

 

שתי הסדרות הארוכות המשקפות חוב של 2.3 מיליארד - מתוך חוב כולל של 3 מיליארד שקל למחזיקים - הציעו שמחזיקי הסדרה השלישית והקצרה כ"ח יקבלו 75 מיליון שקל מהסכום האמור. המחזיקים של כ"ח אינם מוכנים להסתפק בסכום זה והם דורשים לקבל 100 מיליון שקל לפחות.

 

לנוכח עמדת שתי הסדרות הארוכות הגישו מחזיקי כ"ח עתירה לבית המשפט המחוזי בת"א בדרישה להוריד את סעיף החלוקה מסדר היום של האסיפה. השופט איתן אורנשטיין המליץ שלא לקיים דיון בסעיף זה אך שתי הסדרות לא נענו להמלצה והתעקשו על קיום ההצבעה. השופט בורנשטיין קבע דיון בעתירה ליום שני הקרוב - המועד עשוי להידחות ליום חמישי לאור בקשה של הכנ"ר. בשל ההליך הממשפטי הוחלט לבטל את האסיפות ולהוציא זימון מחודש רק לאחר קבלת החלטה של השופט בעתירה. סידרה כ"ח מיוצגת בידי עו"ד אופיר נאור וסדרות כ"ו-כ"ז בידי עו"ד גיא גיסין.

 

 

איתן אורנשטיין איתן אורנשטיין צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x