$
שוק ההון

קרן הגשמה השלימה את הגיוס הרביעי: 43 מיליון שקל לפרויקט בפורטלנד

ההשקעה בפרויקט נעשתה באמצעות מיזם משותף עם היזם, קבוצת PHK; על-פי התוכנית העסקית, יוקם בניין מגורים אשר יכלול 163 דירות, 170 חניות וכ-60 מחסנים

אורן פרוינד 18:5404.12.17

קרן ההשקעות בנדל"ן הגשמה, של אבי כץ וחנן שמש, השלימה היום (ב') גיוס של כ-43 מיליון שקל למימון הקמת פרויקט מגורים בשם 'The Multnomah Parkway Condominiums' בפורטלנד, ארה"ב, בעלות כוללת של כ-290 מיליון שקל. זהו הגיוס הרביעי של הגשמה באמצעות תשקיף המאפשר למשקיעים להשקיע בפרויקט נדל"ני ספציפי. סכום המינימום להשקעה בפרויקט עמד על כ-105 אלף שקל.

 

ההשקעה בפרויקט נעשתה באמצעות מיזם משותף (Joint Venture) עם היזם של הפרויקט, קבוצת PHK שבשליטת פטריק קייסי. על-פי התוכנית העסקית של הפרויקט, יוקם בניין מגורים, אשר יכלול 163 דירות (162 מהן למכירה ודירה אחת לשימוש הדיירים), וכן 170 חניות וכ-60 מחסנים על קרקע בשטח של כ-3.5 אלף מ"ר (37.6 אלף רגל רבוע) בשכונת סאליוונס גאלץ' בפורטלנד, אורגון.

 

חנן שמש יו"ר הגשמה חנן שמש יו"ר הגשמה צילום: אילן בשור

 

ההשקעה בפרויקט הושלמה ב-16 בנובמבר והעבודות בפרויקט מתבצעות בהתאם להיתר בנייה שקיבל המיזם המשותף. משך הפרויקט מוערך בכ-2.5 שנים. הגשמה מחזיקה באמצעות השותפות המנפיקה בכ-73% מהפרויקט והיזם בכ-27%.

 

עיקר המימון לפרויקט יגיע מחברת Canyon Partners Real Estate, בהיקף כולל של כ-220 מיליון שקל או 79% מעלויות הפרויקט. תקופת ההלוואה עומדת על כ-30 חודשים, עם אופציות להארכה.

 

חנן שמש, יו"ר הגשמה, אמר לאחר הגיוס "אנחנו מסכמים שנה ראשונה לפעילות ההשקעות באמצעות פרסום תשקיף, עם גיוסים בהיקף כולל של כ-135 מיליון שקל בדרך זו. הגיוס הנוכחי הוא הגדול ביותר עד היום במודל של השקעה בפרויקט נדל"ן באמצעות תשקיף. אם עד היום גייסנו כ-30 מיליון שקל לפרויקט בודד באמצעות תשקיף, הגיוס הנוכחי הסתכם בכ-43 מיליון שקל. האמון של המשקיעים במודל ההשקעה באמצעות תשקיף וביכולות של הגשמה מאפשר לנו להרחיב את מגוון הפרויקטים המוצעים למשקיעינו ובכלל זה, להשקיע גם בפרויקטים גדולים יותר, כאשר אנו מוצאים אותם מתאימים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x