$
בורסת ת"א

מחזיקי אפריקה כ"ח יוצאים למאבק במחזיקי כ"ו וכ"ז

מחזיקי הסדרה הקצרה כ"ח דורשים להימנע מהחלטה על דרך החלוקה של הסכום שיזרים סיידוף, אם הצעתו תאושר ע"י הנושים. טוענים כי הסדרות הארוכות פועלות לקיפוחם

גולן חזני 15:0729.11.17

מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל מסידרה כ"ח הלא מובטחת, יוצאים למאבק משפטי במחזיקי הסדרות כ"ו ו-כ"ז  - שתיהן מובטחות בשעבוד חלקי על מניות אפריקה נכסים. 

נציגות המחזיקים של כ"ח בראשות אדוארד קלר, המיוצגת בידי עו"ד אופיר נאור, פנתה לביהמ"ש המחוזי בבקשה להורות שאסיפת הנושים של החברה תדון רק בתמורת העיסקה שתתקבל מידי נתי סיידוף, או מציע אחר, ולא בצורה שבה תחולק התמורה לנושים. האסיפה צפויה להתכנס בשבוע הבא בהוראת השופט איתן בורנשטיין

 

נוןשי אפריקה ישראל מתחלקים לשלוש סדרות אג"ח: כ"ו ו-כ"ז הארוכות (חוב של כ-2.5 מיליארד שקל) שמחזיקות בבטחונות על חלק מהחוב, וסידרה כ"ח הקצרה שלא מחזיקה בבטחונות כאמור (340 מיליון שקל).

 

מחזיקי סידרה כ"ח מצויים בנחיתות מול שתי הסדרות הבכירות והם טוענים בפניה לבית המשפט כי אלה מנסים לכפות עליהם חלוקה לא הוגנת ולא חוקית של התמורה. זאת תוך ניצול כוחם כנושה גדול. מחזיקי סידרה כ"ח טוענים כי הסכימו להימנע מלבקש פירוק של החברה בתחילת התהליך, ולכן הנסיון לכפות עליהם חלוקה מקפחת הוא פסול.

 

ככל הידוע מבקשים מחזיקי סדרות כ"ו וכ"ז לקבל את מרבית תמורת המזומן שמזרים סיידוף, 425 מיליון שקל, ולהעביר לסידרה כ"ח 75 מיליון שקל בלבד. מחזיקי כ"ח דורשים העברה של 100 מיליון שקל.

 

 

נתי סיידוף נתי סיידוף צילום: אוראל כהן

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x