$
שוק ההון

סינוורלד נופלת ב-17% בלונדון על רקע המגעים לרכישת ריגאל

מניית סינוורלד מתרסקת לשווי שוק של 2.1 מיליארד דולר; סינוורלד נשלטת (28%) בידי משפחת גרדינגר הישראלית, ואילו ריגאל מוחזקת בידי המיליארדר פיליפ אנשוץ

גולן חזני 13:4429.11.17

סינוורלד מנהלת מו"מ לרכישת חברת בתי הקולנוע האמריקנית ריגאל, תמורת 3.6 מיליארד דולר במזומן.

דיווח של סינוורלד לבורסה הבריטית מאמש (ג') מאשר כי היא מנהלת מו"מ מתקדם מאוד לרכישת החברה, וכי הציעה מחיר של 23 דולר למניה לבעלי המניות של ריגאל. הידיעות הראשונות היו לעיסקת מיזוג בין החברות, אולם עתה מתברר כי מדובר בהצעה של סינוורלד לרכישת ריגאל.

קולנוע של סינוורלד קולנוע של סינוורלד צילום: film.list

 

מניית סינוורלד מתרסקת בשעה זו במסחר בבורסת לונדון בצניחה של 17%, לשווי שוק של 1.57 מיליארד ליש"ט (2.1 מיליארד דולר), מה שעשוי להצביע על כך שהמשקיעים לא אוהבים את העיסקה, ועל צפי לירידה בשל הנפקת זכויות שמתכננת החברה לגיוס חלק מהותי מסכום הרכישה, בה מתעתדת משפחת גרדינגר להזרים את חלקה במניות ואולי אף יותר.

 

סינוורלד נשלטת (28%) בידי משפחת גרדינגר הישראלית, ואילו ריגאל מוחזקת בידי המיליארדר פיליפ אנשוץ, המחזיק ב-10% מהמניות בלבד, אבל מדובר במניות בעלות זכויות הצבעה נרחבות.

 

ריגאל מחזיקה ב-561 בתי קולנוע עם 7,315 מסכים בארה"ב ואילו סינוורלד, שרכשה ב-2014 את סינמה סיטי מידי גרדינגר, מחזיקה ב-221 בתי קולנוע עם 2,049 מסכים.

 

מניית ריגאל עלתה ב-7.5% במסחר שלשום, בעקבות ההצעה של סינוורלד לשווי חברה של 3.08 מיליארד שקל, והיא נסחרת עדיין ב-15% פחות ממחיר ההצעה. במהלך היום עלתה כבר המניה ב-16%, אולם העליות נרגעו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x