$
שוק ההון

פרישה נוספת ברשות ני"ע: מוטי ימין מנהל מחלקת תאגידים עוזב את תפקידו

יום לאחר הודעת יו"ר הרשות שמואל האוזר על פרישתו מהתפקיד, הודיע גם ימין על החלטתו לפרוש בתחילת 2018; ימין פורש לאחר 18 שנה ברשות, בתפקידו הקודם שימש יועץ הבכיר להאוזר

שיר רייטר 11:2429.11.17

עו"ד מוטי ימין, מנהל מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך, הודיע הבוקר (ד') על החלטתו לפרוש בתחילת 2018.

מוטי ימין (ארכיון) מוטי ימין (ארכיון) צילום: נמרוד גליקמן

 

ההודעה הגיעה פחות מיממה לאחר הודעתו הדרמטית של יו"ר הרשות שמואל האוזר על פרישה מתפקידו, שנה וארבעה חודשים לפני הסיום המתוכנן של הקדנציה.

 

בהודעתו אמר ימין "הייתה לי זכות גדולה להיות חלק מהצוות המוביל של הרשות, ולהיות שותף לגיבוש האסטרטגיה, לתהליכים, ולרפורמות שהובלנו יחד בשנים האחרונות. אין בלבי ספק כי המחלקה תמשיך לעמוד בחוד החנית של שוק ההון, כדי להבטיח שיתקיים בישראל שוק פעיל, נזיל, משוכלל והוגן"

  

ימין פורש לאחר 18 שנים ברשות - מתוכן ארבע שנים וחצי בתפקיד. בתפקידו הקודם שימש כיועץ הבכיר להאוזר.

 

לצד פעולות הפיקוח, הביקורת והאכיפה שנעשות במחלקת תאגידים, פעלה המחלקה בתקופת כהונתו ליישום תוכנית הקלות ברגולציה. המחלקה גיבשה שורת הקלות נרחבת, בהן מתן אפשרות לתאגידים קטנים להגיש דוחות כספיים במתכונת חצי-שנתית במקום במתכונת רבעונית.

 

בזירה הגלובלית פעל ימין לחזק את החיבור בין שוק ההון הישראלי לבין שוקי ההון המובילים בעולם, ייצג את הרשות בפורומים מקצועיים בארץ ובחו"ל וקידם רפורמה להרחבת הסדר הרישום הכפול לבורסות במזרח (סינגפור והונג קונג) ובקנדה.

 

האוזר הודה לימין על תרומתו הרבה בשנים האחרונות ואמר "מוטי ניהל את מחלקת תאגידים במקצוענות בתקופה מאתגרת, והוביל אותה לפסגת המצוינות בשירות הציבורי. בתקופת כהונתו חוללה המחלקה בראשותו רפורמה בגישה הרגולטורית כלפי גופים מפוקחים, תוך שימת דגש על מתן הקלות, הסרת חסמים, וגילוי פתיחות וגמישות מחשבתית ביחס לצורכי השוק. אני מאחל לו הצלחה רבה בכל אשר יפנה, ובטוחני כי אכן כך יהיה". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x