$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

דרמה בשוק ההון הישראלי - יו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר פורש מתפקידו

האוזר אמור היה לסיים את הקדנציה, השנייה שלו בתפקיד, במאי 2019, אך הקדים את פרישתו לראשית 2018; שני ראשי מפלגות שוקלים את צירופו לרשימה שלהם בבחירות הבאות; במקביל, הודיע כחלון כי המועמדת שלו לתפקיד היא מנכ"לית אנטרופי לשעבר, ענת גואטה

גולן חזני 18:1328.11.17

דרמה בשוק ההון הישראלי - יו"ר רשות לניירות ערך, שמואל האוזר, פורש מתפקידו. ל"כלכליסט" נודע כי האוזר סיכם עם שר האוצר משה כחלון על פרישתו מהתפקיד בתחילת 2018.

 

האוזר אמור היה לסיים את הקדנציה, השנייה שלו בתפקיד, במאי 2019, והפרישה נעשית כשנה וארבעה חודשים מוקדם יותר. כחלון ניסה לשכנע את האוזר לסיים את הקדנציה אבל האחרון החליט לפרוש. האוזר לא חשף את מניעיו לפרישה, וייתכן שמדובר בפזילה לשדה הפוליטי. שני ראשי מפלגות שוקלים את צירופו לרשימה שלהם בבחירות הבאות.

 

בתקופתו של האוזר ביצעה הרשות ארבע חקירות מהותיות של גורמים מרכזיים: השוחד של סימנס, נוחי דנקנר, שאול אלוביץ' והשר חיים כץ.

 

האוזר אמר בתגובה כי "שר האוצר ביקשני להישאר עד לתחילת שנת 2018 כדי להשלים את מה שהרשות והאוצר יזמו. בימים אלה אנחנו עובדים על השלמתם של מהלכים נוספים שאני מקווה לסיימם עד סוף השנה ובכללם: בניית תשתית להקמת בורסה משנית, הבאת בורסה זרה כשותף אסטרטגי לבורסה, הרחבת הסדרי הרישום הכפול עם הונג קונג, סינגפור וטורונטו, והשלמת המהפכה של המרת תעודות הסל לקרנות סל".

 

 

ענת גואטה ענת גואטה צילום: מיקי אלון

 

המועמדת לתפקיד - ענת גואטה

במקביל, הודיע כחלון כי המועמדת שלו לתפקידו יו"ר רשות ניירות ערך היא חברת מליאת הרשות, מנכ"לית אנטרופי לשעבר, ענת גואטה. גואטה הייתה שותפה לייסוד והקמת אנטרופי שירותי מחקר כלכלי וכיהנה כמנכ"לית החברה בשנים 2017-2010.

 

 

 

האוזר הוסיף: "אני מסיים את תפקידי בתחושת סיפוק רבה על השלמת היעדים שהצבתי לעצמי ולרשות, ומביט בגאווה במצבו ההולך ומשתפר של שוק ההון. אני מודה להנהלת הרשות ולעובדיה שהיו לי כמשפחה, ואני זוקף את כל ההישגים של השנים האחרונות לעבודתנו המשותפת. זו הייתה תקופה מדהימה וזו זכות עצומה להיות בראש גוף שעובדיו והתנהלותו נחשבים בעיניי, סיירת מטכ"ל, 8200, והמסתערבים של השירות הציבורי בכלל, ושוק ההון בפרט".

 

שמואל האוזר שמואל האוזר צילום: נמרוד גליקמן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x