$
שוק ההון

הפניקס היא שיאנית הרווח בענף הביטוח ברבעון השלישי

חברת הביטוח, שעשויה להימכר בקרוב לסיריוס האמריקאית, הציגה ברבעון רווח נקי של 187 מיליון שקל. מדובר בירידה של 16% לעומת התקופה המקבילה, שכן כמו המתחרות ביצעה הפרשה בגלל סביבת הריבית הנמוכה

רחלי בינדמן 10:1028.11.17
חברת הביטוח הפניקס שבשליטת קבוצת דלק הציגה היום (ג') את התוצאות החזקות בענף לרבעון השלישי עד כה. זאת בצל מכירתה האפשרית לקבוצת סיריוס שמימשה באחרונה את האופציה שלה לרכוש השליטה בחברת הביטוח וכעת תחל בהליכי אישור העסקה מול הממונה על שוק ההון דורית סלינגר.

 

 

הרווח הכולל של חברת הביטוח בניהולו אייל לפידות הסתכם ב-187 מיליון שקל, לעומת 222 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. מדובר בירידה של כ-16% שמקורה בהגדלת ההפרשות לעתודות הביטוח בהיקף של 131 מיליון שקל אחרי מס. רק לשם השוואה כלל ביטוח שדיווחה אתמול על תוצאותיה הכספיות רשמה הפרשה של 402 מיליון שקל לפני מס מאותה סיבה. אלא שתיק ביטוח החיים, המושפע העיקרי מירידת סביבת הריבית, של כלל גדול משמעותית מזה של הפניקס. הרווח הכולל בשלושת הרבעונים הראשונים הסתכם לכ-672 מיליון שקל בהשוואה לכ-373 מיליון שקל בתקופה המקבילה - עלייה של 80%.

 

אייל לפידות מנכ"ל הפניקס אייל לפידות מנכ"ל הפניקס צילום: אביגיל עוזי

 

דוחות הפניקס חושפים כי אקסלנס שיערכה בדומה למיטב דש את אחזקותיה בבורסה על בסיס הערכת שווי מצד איגוד חברי הבורסה שאינם בנקים וכתוצאה מכך רשמה רווח חד פעמי של 15 מיליון שקל.

 

בתוך כך נודע לכלכליסט כי היועצת המשפטית של חברת הבת של הפניקס, בית ההשקעות אקסלנס עו"ד יפעת פוגל הודיעה על רצונה לסיים את תפקידה, זאת ברקע השינויים העוברים על בית ההשקעות ובהם מיזוג פעילות הגמל לתוך הפניקס ומיזוג פעילות הקרנות עם חברת תעודות הסל קסם, כמו גם מינויה של חנה הולנדר למנכלית בית ההשקעות במקומו של עוזי דנינו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x