שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

בזן מסכמת רבעון שלישי: עלייה בהכנסות וברווח, תחלק דיבידנד של 65 מיליון דולר

ההכנסות עלו ב-40% והסתכמו בכ-1.4 מיליארד דולר; הרווח הנקי הסתכם בכ-92 מיליון דולר, בהשוואה לכ-1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד

אורן פרוינד 13:1616.11.17

חברת בזן (בתי זיקוק בחיפה) מסכמת רבעון שלישי מוצלח עם יותר מהכפלה של הרווח התזרימי (EBITDA) המנוטרל לסכום של 182 מיליון דולר ומודיעה בפעם השנייה השנה על חלוקת דיבידנד של 65 מיליון דולר לבעלי המניות.

 

 

הנהנות העיקריות מהדיבידנד יהיו חברת פטרוכימיים של דיויד פדרמן, שצפויה לקבל מהחלוקה הזו כ-10 מיליון דולר והחברה לישראל של עידן עופר שצפויה לקבל כ-22 מיליון דולר. מדובר בדיבידנד שני שמחלקת החברה השנה לאחר שבתחילת השנה היא ביצעה חלוקה נוספת 85 מיליון דולר.

 

התוצאות של בזן לרבעון השלישי הראו שיפור ניכר גם בעקבות העובדה שמרווחי הזיקוק (הפער בין חומרי הגלם לתזקיקים המיוצרים) היו אכן טובים יותר משמעותית הרבעון ביחס לרבעונים קודמים אולם גם לאור העובדה שברבעון המקביל. בזן ביצעה שיפוץ במתקנים שלה שהשפיעו לשלילה על התוצאות. מרווח האורל הממוצע הסתכם ברבעון השלישי של 2017 בכ-6.4 דולר לחבית, לעומת מרווח ממוצע של 3.8 דולר לחבית ברבעון המקביל ברבעון המקביל. מרווח הזיקוק המנוטרל של בזן עמד ברבעון השלישי של השנה על 9.3 דולר לחבית, בהשוואה ל-4.4 דולר לחבית ברבעון המקביל אשתקד.

 

ההכנסות ברבעון השלישי של שנת 2017 הסתכמו בכ-1.4 מיליארד דולר, עלייה של 40% ביחס לתקופה המקבילה. העלייה בהכנסות, לעומת התקופות המקבילות אשתקד, נבעה בעיקר מעליית רמת מחירי המוצרים הקשורים לרמת מחירי הנפט הגולמי.

 

המחיר הממוצע של נפט גולמי מסוג ברנט ברבעון השלישי של שנת 2017 עמד בממוצע על כ-52 דולר לחבית, לעומת כ-46 דולר לחבית ברבעון המקביל אשתקד, ובסוף הרבעון עמד המחיר על כ-57 דולר לחבית. העלייה נרשמה על רקע תחזיות לביקוש מוגבר לנפט, לצד החזרה לפעילות של מתקני זיקוק לאחר סופת ההוריקן "הרווי", המשך מחויבות של אופ"ק ורוסיה לתוכנית הקטנת התפוקות, והקטנת יצוא הנפט הכורדי מצפון עיראק שנמשך גם לאחר תקופת הדוח. נכון ליום פרסום הדוחות, מחיר נפט גולמי מסוג ברנט הינו 61 דולר לחבית.

 

אבנר מימון מנכ"ל בזן אבנר מימון מנכ"ל בזן

 

בעקבות המרווחים הטובים ה-EBITDA המנוטרל של בזן ברבעון השלישי של שנת 2017 הסתכם בכ-182 מיליון דולר, בהשוואה לכ-70 מיליון דולר בתקופה המקבילה שנה שעברה. החברה הסבירה כי "השיפור בתוצאות התפעוליות ברבעון השלישי של 2017 לעומת התקופה המקבילה אשתקד נרשם, בעיקר, על רקע עליית מרווחי הזיקוק וניצולת גבוה של מתקני הזיקוק עם סיום הטיפול התקופתי. כמו כן, ברבעון השלישי אשתקד ביצעה החברה טיפול תקופתי משמעותי במתקניה, בפרט במז"ג 4. הדממת המתקנים אשתקד הקטינה את ניצולת הזיקוק ל-53% ופגעה במרווח הזיקוק באותה תקופה".

 

הרווח הנקי ברבעון השלישי של שנת 2017 הסתכם בכ-92 מיליון דולר, בהשוואה לכ-1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המנוטרל ברבעון השלישי של שנת 2017 הסתכם בכ-105 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של כ-16 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x