$
שוק ההון

איי. די. איי ביטוח: זינוק של 112% ברווח הנקי ל-58 מיליון שקל ברבעון

לאחר שנה לא קלה ב-2016 עם הפרשות גבוהות בשל תקנות חדשות המייקרות פיצויים בביטוח רכב חובה, חברת הביטוח איי.די.איי של משפחת שנידמן מציגה תוצאות חזקות ושיפור בתוצאות, בין היתר על רקע ייקור תעריפים

רחלי בינדמן 13:2715.11.17

חברת הביטוח איי.די.איי שבשליטת משפחת שנידמן (קבוצת ביטוח ישיר) מסכמת רבעון חזק עם רווח כולל של 58 מיליון שקל ברבעון. מדובר בזינוק של יותר מ-100% לעומת התוצאות ברבעון המקביל אשתקד (112%) וזאת בעיקר בשל שיפור משמעותי בתוצאות מגזר ביטוח כללי ומשיפור מגזרי ביטוח חיים וסיעוד.

 

 

בין היתר אשתקד, נאלצה חברת הביטוח לבצע הפרשות משמעותיות בשל תקנות וינוגרד המגדילות את הפיצוי שחברות הביטוח נדרשות לשלם לנפגעים בביטוחי חובה (בדגש על ביטוח רכב חובה). הפרמיות צמחו ב-14% ברבעון והסתכמו ב-592 מיליון שקל, בצל גידול במספר הלקוחות ובהיקף הפעילות. צמיחה נאה נרשמה גם בתחום ביטוחי הבריאות עם עליה של 18% בפרמיות לעומת הרבעון המקביל אשתקד והן הסתכמו ב-58 מיליון שקל. התשואה להון ברבעון הסתכמה ב-45.8% לעומת 24.4% ברבעון המקביל.

 

ברמת תוצאות של 9 חודשים הרווח הכולל זינק ביותר מפי 2 והסתכם ב-148 מיליון שקל – שוב בעיקר בשל הפרשות משמעותיות שבוצעות בתקופה המקבילה בשל תקנות וינוגרד אך גם בשל שיפור משמעותי ברווח החיתומי בענף רכב רכוש ומשיפור בתוצאות מגזרי ביטוח חיים ובריאות.

 

איי.די.איי ביטוח בדומה לחברות נוספות המתמחות בענף הרכב, העלו תעריפים בשנה החולפת בביטוח רכב מקיף, על רקע שחיקה ברווחיות בשל עליה בהיקף התביעות בגלל תחרות עזה ששררה בענף וכן על מנת לפצות על שחיקת תעריפים בביטוח רכב חובה, בין היתר על רקע הוראות שהכתיבה הממונה על שוק ההון דורית סלינגר.

 

רביב צולר, מנכ"ל החברה אמר: "אנו שמחים לסכם רבעון חזק נוסף בו נמשכה המגמה החיובית של צמיחת הפרמיות והרחבה מתמשכת של שולי הרווח תוך הצגת הרווח הרבעוני הגבוה בתולדות החברה. אנו ממשיכים להגדיל את נתחי השוק בכל מגזרי הפעילות תוך התמקדות ברווחיות החיתומית והתייעלות באמצעות חדשנות טכנולוגית. אנו שבעי רצון מקצב ההתקדמות והגידול בהיקף הפעילות במגזר הבריאות. הפוטנציאל של מגזרי הבריאות והחיים גדול ואנו מאמינים כי הם יהוו מנועי צמיחה משמעותיים בשנים הקרובות. בכוונתנו להמשיך להתייעל, באמצעות הרחבה מתמדת של היקף השירותים הדיגיטאליים שאנו מספקים. אנו פועלים כל העת למתן שרות מעולה תוך הגדלת שביעות הרצון של הלקוחות ואנו אופטימיים לגבי המשך המגמה החיובית בעסקי החברה".

 

רביב צולר מנכ"ל ביטוח ישיר רביב צולר מנכ"ל ביטוח ישיר צילום: דן לב

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x