$
שוק ההון

משרד האנרגיה לגבעות עולם: הגישו תכנית פיתוח או שלא תקבלו היתר הפקת נפט

במשרד דורשים משותפות הנפט לבצע את כל הבדיקות הנדרשות על מנת להוכיח כי קידוח מגד 6 תקין וראוי להפעל

ליאור גוטמן 15:0213.11.17

משרד האנרגיה פנה לפני מספר ימים לשותפות הנפט גבעות עולם בדרישה להמציא לו תוכניות פיתוח עדכניות להפקת נפט בקידוח מגד 6. כזכור, גבעות עולם מפיקה מזה מספר שנים נפט בכמויות מסחריות בקידוח "מגד 5" שליד ראש העין, כאשר בשלב זה, לפי דו"ח השותפות לרבעון השני של 2017, אין בידה אמצעים כספיים כדי להמשיך בפעולות חיפושי הנפט שם.

 

 

"יצוין כי האמצעים הכספיים של השותפות לא איפשרו את מימון הפעילות המתוכננת וכי השותפות קיבלה ערבות מחברת מלון נאות דקלים - חברה בבעלות חלק מבעלי השליטה בשותף הכללי - לביצוע חלק מהפעולות שבוצעו בבאר", נכתב בדו"ח.

 

מי שהיה אמור לסייע לגבעות עולם היא חברת שפיר הנדסה, שחתמה על מזכר הבנות לרכישה של עד 25% מהשותפות. בתמורה להזרמה של כ-5 מיליון שקל לקופת החברה. בתחילת החודש אף בישרה החברה שהיא זכתה באישור הוועדה המחוזית "לשינוי ייעוד קרקע חקלאית ויער לייעוד מתקנים הנדסיים וקובעת, בין היתר, הוראות להסדרת הפעילות של אתר מגד 5 שהגישה השותפות", אולם למשרד האנרגיה נשארו כמה שאלות פתוחות ולכן הם ביקשו מהם להגיש לאלתר גם תוכניות חדשות וגם אפשרויות מימון, אחרת הם יעצרו להם את אפשרויות ההפקה של נפט משם.

 

אתר קידוח מגד 5 של גבעות עולם ליד ראש העין אתר קידוח מגד 5 של גבעות עולם ליד ראש העין צילום: צביקה טישלר

 

במשרד האנרגיה אישרו את הפרטים ומסרו בתגובה ש"המשרד פועל למיצוי יכולות ההפקה בחזקת 'ראש העין', ודורש מ'גבעות עולם' להציג מסמכים מפורטים המלמדים כי החברה עתידה לפתח את שטח החזקה בשקידה הראויה ובהתאם לתקנות והתנאים המחייבים. לא יינתן אישור לביצוע מבחני הפקה או הפקה מסחרית עד להשלמת כלל הבדיקות הנדרשות על מנת להוכיח כי קידוח מגד 6 תקין וראוי להפעלה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x