שוק ההון

נאוויטס פטרוליום: גידול של 29% ביכולת הפקת הנפט בפרויקט במפרץ מקסיקו

כתוצאה מכך ירשם גידול בתזרים המהוון של הפרויקט בכ-31 מיליון דולר; עוד דווח שלוח הזמנים לתחילת ההפקה הוקדם בחצי שנה - מדצמבר ליולי 2019

ליאור גוטמן 13:2212.11.17

שותפות הגז נאוויטס פטרוליום מדווחת היום (א') על גידול של כ-29% בהיקף הפקת הנפט הפוטנציאלי בפרויקט בקסקין (Buckskin) שממוקם במפרץ מקסיקו.

 

 

לפי נאוויטס,חברת LLOG Exploration קיבלה לידיה דו"ח משאבים חדש שכולל ניתוח גיאולוגי עדכני. דו"ח זה, שבוצע על ידי NASI (היא Netherland ,Sewell & Associates, שניתחה בין השאר גם את מאגרי תמר, לוויתן כריש ותנין) מעריך כי היקף הפקת הנפט המייטבי (P2) בנוכחי עומד על כ-237 מיליון חביות נפט. זאת לעומת הערכה קודמת של כ-184 מיליון חביות נפט.

 

עוד דווח שלוח הזמנים לתחילת ההפקה הוקדם בחצי שנה (מדצמבר ליולי 2019) מה גם שעלויות הפיתוח נחכתו בכ-22% ועד לרמה עדכנית של כ-541 מיליון דולר. "השינויים הנ"ל נובעים בעיקרם מכך שהעלויות ולוח הזמנים המעודכנים של תכנית הפיתוח, מבוססים כעת על הסכמי רכש של ציוד ושירותים לפיתוח הפרויקט שנחתמו בפועל והכוללים, בין היתר, הסכם חכירת אסדה לקידוחי הפיתוח והסכם בקשר עם ביצוע העבודות ההנדסיות להתאמת הפלטפורמה הצפה Lucius. העלויות בתכנית הפיתוח הקודמת התבססו בעיקרן על הערכות מוקדמות של מפעילת הפרויקט", טוענת נאווטאס פטרוליום.

 

הבשורות הטובות מביאות את נאוויטס למסקנה שירשם גידול בתזרים המהוון של הפרויקט בכ-31 מיליון דולר (כ-110 מיליון שקל), זאת מכוח אחזקה של 5% בפרויקט עצמו.

 

פרויקט בקסקין הוא תגלית בפיתוח, ולטענת נאוויטאס מדובר באחת מתגליות הנפט הגדולות בשנים האחרונות במפרץ מקסיקו ארה"ב. הפרויקט מופעל על ידי LLOG Exploration. פיתוחו מומן באמצעות הנפקת אג"ח בבורסה בתל אביב שהושלמה ביולי האחרון. השותפים האחרים בפרויקט הם חברת הנפט Repsol וקרנות הפרייבט אקוויטי ריברסטון ובלקסטון.

 

תדמור התייחס ואמר ש"הפרוייקטים האטרקטיביים הזמינים כיום במפרץ מקסיקו ארה"ב בשילוב עם ההקלות הרגולטוריות, הפחתות המיסים המתוכננות על ידי ממשל טראמפ והעלייה במחירי הנפט, יוצרים חלון הזדמנויות ייחודי בסקטור, אותו בכוונתנו לנצל".

 

גדעון תדמור יו"ר נאוויטס פטרוליום גדעון תדמור יו"ר נאוויטס פטרוליום

בטל שלח
    לכל התגובות
    x