$
שוק ההון

המוסדיים נכנסו לישראל קנדה: רכשו מניות ב-100 מיליון שקל בהנחה של 4.5%

הגיוס של הזרוע הציבורית של קבוצת קנדה ישראל - בבעלותם של ברק רוזן ואסי טוכמאייר, בוצע לפי שווי של 750 מיליון שקל לפני הכסף. לאחר הגיוס החברה צפויה להיסחר בשווי של כ-850 מיליון שקל

אורן פרוינד 10:5612.11.17

חברת ישראל קנדה השלימה היום (א') גיוס הון פרטי של 100 מיליון שקל למשקיעים מוסדיים. חברת הנדל"ן של ברק רוזן ואסי טוכמאייר ביצעה את הגיוס בהנחה של 4.5% על מחיר השוק והצליחה למשוך אליה לראשונה (למעט מנורה) את הגופים המוסדיים הישראלים. מנורה, הפניקס, נוקד, ספרה ופסגות השתתפו בגיוס שהובילה חברת החיתום ברק קפיטל בניהולו של צביקה מנס.

הגיוס בוצע לפי שווי של 750 מיליון שקל לפני הכסף ולאחר הגיוס החברה צפויה להיסחר בשווי של כ-850 מיליון שקל ולהתקרב אל עבר מדד תל אביב 125. לאחר הגיוס אחזקות ציבור יהוו 28% מהון החברה. ישראל קנדה היא הזרוע הציבורית של קבוצת קנדה ישראל.

 

מה דעתך על מניית ישראל קנדה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

החברה רשמה עליית שווי חריגה מאוד של 400% בשלוש השנים האחרונות בעיקר בזכות רכישה של כמה מהקרקעות הטובות בתל אביב. מתחילת השנה ישראל קנדה זכתה בשלושה מכרזים וביצעה רכישה של קרקעות נוספות בהיקף מצטבר של כ-700 מיליון שקל.

 

בין השאר רכשה ישראל קנדה את מתחם אילת, קרקע של 7.5 דונם ליד מתחם התחנה בנווה צדק, את הסניף המרכזי של בנק לאומי בתל אביב וקרקעות נוספות. בשבוע שעבר חתמה ישראל קנדה על עסקה לרכישת מחצית מהזכויות בקרקע של 8 דונם בצפון תל אביב תמורת 89 מיליון שקל מידי שיכון ובינוי. המחצית השנייה מוחזקת על ידי טדי שגיא. מדובר בקרקע שצמודה למגדלי נאמן. ישראל קנדה מתכננת לבנות עליה (בנפרד מטדי שגיא) 100 דירות יוקרה.

 

מימין ברק רוזן ואסי טוכמאייר בעלי השליטה בישראל קנדה מימין ברק רוזן ואסי טוכמאייר בעלי השליטה בישראל קנדה צילום: אוראל כהן

 

בהערכת שווי שביצעה לאחרונה חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי היא מעריכה את החברה בשווי של 1.1 מיליארד שקל לפי מחיר מניה של 5.3 שקלים, פרמיה של 45% על מחירה הנוכחי בבורסה.

 

ההון המצרפי של השניים: 1.5-1 מיליארד שקל

שני מתווכי הנדל"ן מרעננה שהפכו למיליונרים רוזן (46) וטוכמאייר (47) הם חברי ילדות, שלמדו באותו בית ספר ברעננה - רוזן בכיתה אחת מתחת לטוכמאייר. הם החלו את הפעילות שלהם בתחום הנדל"ן בתחילת שנות התשעים, כשעבדו כאנשי מכירות במשרד התיווך ישראהאוס ברעננה. לאחר מכן פתחו משרד תיווך משלהם בשם פנטהאוז, ובאמצעותו הם עדיין מחזיקים ב־1.25% מהמניות של ישראל קנדה. ב־1995 הם החליטו להפוך ליזמים והקימו את חברת פיתוח הגליל, שבאמצעותה החלו לרכוש קרקעות באזורים בצפון, כמו זכרון יעקב, יבנאל וצפת.

 

בשנת 2000 החליטו השניים להרחיב את עסקיהם לחו"ל ונסעו לטורונטו, קנדה, כדי לבחון שם עסקאות. הם ביצעו בה כמה רכישות, התאהבו בעיר והסבו אז את שם החברה לקנדה ישראל. ישראל קנדה היא, כאמור, רק הזרוע הציבורית של רוזן וטוכמאייר.

 

עיקר פעילות הנדל"ן שלהם מרוכזת תחת קנדה ישראל הפרטית, שהיקף הנכסים שלה הגיע כבר לכ־950 מיליון שקל נכון להיום (פי שניים מהיקף הנכסים של הזרוע הציבורית), וההון העצמי שלה מוערך ב־500–600 מיליון שקל. קנדה ישראל פועלת בעיקר בקנדה, פנמה, הרפובליקה הדומיניקנית, ארה"ב וישראל, והיא מחזיקה בפרויקטים של מגורים, בנייני משרדים ומרכזים מסחריים. הנכסים הגדולים של החברה בישראל הם פרויקט בלו במתחם גלילות להקמה של בניין דירות יוקרה וקניון, קרקע של 300 דונם בראשל"צ ונכסים מניבים נוספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x