שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

מוסך הכסף: צחי וחן נוימן רוצים חצי מיליארד שקל לאלון גרופ

האחים צחי וחן נוימן החלו ברוד שואו להנפקת אג"ח של חברת המוסכים ויבואנית כלי הרכב אלון גרופ, לקראת הרחבה של פעילותה בתחום הנדל"ן. החברה מחזיקה בקרקעות באילת, בסביבות ירושלים ובסמוך לעיר הבה"דים ומתכננת לפתח אותן

אורן פרוינד 07:1507.11.17

האחים צחי וחן נוימן, שמנהלים את אימפריית המוסכים אלון גרופ שהקים אביהם יוסי נוימן לפני 40 שנה, החלו ברוד שואו בשוק ההון לקידום גיוס של חצי מיליארד שקל בבורסת תל אביב. כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

התחילו לכתוב תשקיף בעזרת היזם של מגוריט

חברת אלון גרופ, שבאמצעותה האחים מחזיקים במוסכים ובקרקעות ברחבי המדינה ומייבאים כלי רכב, מעוניינת לבצע הנפקת אג"ח בבורסה והחלה לכתוב תשקיף באמצעות עו"ד ארז רוזנבוך, היזם שעומד מאחורי חברת הדיור להשכרה מגוריט. האחים עדיין לא קבעו מועד סופי להנפקה, אך כבר החלו כבר להיפגש עם חתמים לצורך הביצוע.

 

אלון גרופ פועלת יותר מ־40 שנה בענף המוסכים בישראל באמצעות רשת של 16 מוסכים בפריסה ארצית, אך הגיוס מגיע דווקא בעקבות הרצון של האחים להעמיק את פעילותם בתחום הנדל"ן בישראל. לקבוצה יש מלאי של קרקעות ברחבי המדינה ואישור לבניית אלפי יחידות דיור, נכסים מניבים ושטחי תעשייה ומסחר.

 

הגיוס שמתכננת החברה נועד אך ורק לפעילות הנדל"ן, כדי לפתח את הקרקעות של החברה לפרויקטים של מגורים. לקבוצת אלון כמעט ואין נכסים מניבים אלא בעיקר קרקעות עם תוכניות מאושרות. החברה היא הבעלים של המסעדה התת־ימית באילת, שאותה מתכננת משפחת נוימן להפוך לבית מלון תת־ימי. בנוסף יש להם קרקעות רבות בסביבות ירושלים ובסמוך לעיר הבה"דים עם תוכניות מאושרות להקמה של אלפי יחידות דיור. לחברה יש גם קרקעות עם תוכניות מאושרות להקמה של בתי מלון וקרקע באזור כנות לפרויקט מסחרי.

 

 

מימין צחי נוימן יוסי נוימן חן נוימן מימין צחי נוימן יוסי נוימן חן נוימן

 

ניסו לרכוש את סונול ולהשקיע באי.די.בי

לקבוצה יש גם קרן השקעות בארץ ובחו"ל שמושקעת בחברות הייטק ברחבי העולם ופרויקטים רבים בעולם בתחומי של בניית תשתיות, נמלים ומחצבים. קבוצת אלון מעסיקה כ־900 עובדים.

 

משפחת נוימן ניהלה בשנת 2015 מגעים לרכישת חברת סונול מידי עזריאלי לפי שווי של כ־470 מיליון שקל, אך המגעים לא הבשילו לכדי עסקה. עוד קודם לכן תיכננה אלון להשקיע כ־120 מיליון שקל באי.די.בי, כחלק מהקבוצה שאירגן נוחי דנקנר, אך גם שם המגעים לא הבשילו לכדי עסקה.

 

המשפחה עשתה את הונה בעיקר מעסקי המשאיות, ונוסדה על ידי יוסי נוימן במוסך קטן בגדרה. בנוסף לרשת המוסכים הארצית הקבוצה עוסקת ביבוא כלי רכב ומחזיקה בכמה זיכיונות ליבוא מאירופה, טורקיה וסין של רכבים פרטיים, רכבים מסחריים, משאיות, אוטובוסים, ציוד מכני הנדסי, מיקסרים ומשאבות בטון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x