$
שוק ההון

עסקת ענק להראל: רכשה עם שותפה אמריקאית בניין בלוס אנג'לס ב-1.6 מיליארד שקל

חברת הביטוח הישראלית מעריכה כי התשואה השנתית נטו שהיא תניב מהנכס תעמוד על 11%; הנכס נמצא בתפוסה של כ-90%, כאשר משך תקופת שכירות הממוצעת עומד על כ-7 שנים

אורן פרוינד 16:4030.10.17

קבוצת הראל ממשיכה להרחיב את תיק הנכסים הלא סחירים שלה: חברת הביטוח בניהולו של מישל סיבוני חתמה היום (ב') על עסקת נדל"ן בחוף המערבי של ארה"ב ביחד עם קרן הריט האמריקאית 'Colony NorthStar'.

 

השניים רכשו בניין משרדים במרכז לוס אנג'לס שבקליפורניה המכונה "One Cal" בכ-460 מיליון דולר (1.6 מיליארד שקל), כאשר חלקה של הראל הוא 45% מהזכויות בנכס. ההון העצמי ברכישה הזו עומד על כ- 160 מיליון דולר כאשר חלקה של הראל בהון יעמוד על כ-74 מיליון דולר. יתרת ההשקעה מומנה על ידי הלוואה בנקאית מבנק מקומי.

 

הראל מעריכה כי התשואה השנתית נטו (IRR) שהיא תניב מהנכס תעמוד על 11%. את העסקה מטעם הראל הוביל רון קובלסקי, מנהל אגף הנדל"ן של הראל. בניין המשרדים הוא בניין בדרוג Class A, והוא בן 42 קומות המשתרע על פני שטח של כ-1.05 מיליון רגל רבוע (פוט). הנכס נמצא בתפוסה של כ-90%, כאשר משך תקופת שכירות הממוצעת עומד על כ-7 שנים, ורוב החוזים בנכס צמודים לעליה שנתית חוזית של כ-3%.

 

 

מישל סיבוני מנכ"ל הראל ביטוח ופיננסים מישל סיבוני מנכ"ל הראל ביטוח ופיננסים צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

 

בהראל הדגישו כי "רכישת בנין המשרדים הנוכחי הינה עסקת הנדל"ן הרביעית שמבצעת הראל בחוף המערבי בארה"ב בשנים האחרונות, והיא מצטרפת לבנייני משרדים נוספים ומתחמי מגורים המצויים בבעלות הראל".

 

חברת הביטוח הראל נחשבת לאחת מחברות הביטוח המובילות בתחום של השקעה בנכסים לא סחירים, בעיקר נדל"ן והלוואות. הראל מחזיקה היום נכסים בהיקף של מעל 15 מיליארד שקל והיא מתכוונת להגדיל את התיק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x