$
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

רועי ורמוס ושלומי ברכה מגייסים קרן גידור שלישית

נוקד לונג תתמקד בחברות ישראליות קטנות וכאלה שנסחרות בחו"ל, בשאיפה להשיג תשואה עודפת על מדדי ת"א־125, היתר ונאסד"ק

גולן חזני 06:5526.10.17

רועי ורמוס ושלומי ברכה, מנהליה של חברת קרנות הגידור נוקד קפיטל, מגייסים קרן גידור שלישית תוך ארבע שנים. ל"כלכליסט" נודע כי הקרן, שתיקרא "קרן נוקד לונג", תתמקד בהשקעה במניות סחירות של חברות ישראליות, בדגש על מניות של חברות קטנות (Small Cap) בישראל וכן בחברות ישראליות הנסחרות בחו"ל (בארצות הברית ואירופה בעיקר).

 

 

הקרן שואפת להשיג ביצועים עודפים על פני שלושת מדדי הייחוס הרלבנטיים לקרן – מדד היתר, מדד נאסד"ק ומדד ת"א־125. בקרן יהיה גם מנהל שותף שלישי – שי יצחקי – כמו גם בנוקד אקוויטי. שי יצחקי, שגוייס בינואר 2016 לנוקד מהפניקס, שם שימש כמנהל השקעות כספי עמיתים בחברת הביטוח ומשמש בנוקד בתפקיד דומה.

 

הקרן הראשונה של נוקד קפיטל, נוקד אופורטיוניטי שהוקמה ב־2013, מתמחה בהשקעה באג"ח של חברות ישראליות שמצויות במצוקה ובמניות. מאז הקמתה נהנתה הקרן מצמיחה מרשימה, כך שהיקף הנכסים שהיא מנהלת עומד כיום על כמיליארד שקל. קרן נוספת שאותה הקימו השניים יחד עם שי יצחקי ב־2016, ושגם היא מנהלת כיום מיליארד שקל, היא נוקד אקוויטי שמשקיעה במניות.

 

רועי ורמוס רועי ורמוס צילום: אוראל כהן

 

קרן נוקד לונג תנוהל ברמת סיכון גבוהה יחסית במטרה להשיג תשואה גבוהה לאורך זמן ובשאיפה לייצר תשואה עודפת (אלפא) על פני שלושת מדדי הייחוס הרלבנטיים, במקביל. רף הכניסה המינימלי למשקיע בקרן החדשה יעמוד על 1.5 מיליון שקל שיהוו רף כניסה לקרן הקרן החדשה, תפעל באסטרטגיה של מיקוד ותחזיק פוזיציות גדולות יחסית. בדומה לשתי הקרנות הראשונות, רוב ההשקעה אמורה להגיע מאנשים אמידים וכשירים וכן גופים מוסדיים, מינימום ההשקעה בנוקד אקוויטי הוא 2 מיליון שקל, לעומת מינימום השקעה של מיליון דולר בקרן הראשונה.

 

ורמוס וברכה הקימו את קרן נוקד רק לאחר שהפרקליטות החליטה ביולי 2013 לסגור את תיק החקירה נגד ורמוס – שנולד בעקבות חקירת רשות ני"ע בחשד להונאות לכאורה בתיק הנוסטרו של בית ההשקעות פסגות – ולא להגיש נגדו כתב אישום.

 

שלוש שנים וחצי קודם לכן אולץ ורמוס להתפטר מתפקידו כמנכ"ל פסגות במסגרת עסקה שנסגרה בין רשות ני"ע וקרן אייפקס, בעלת השליטה בפסגות. הרשות, שנוהלה אז על ידי זוהר גושן, המליצה להגיש גם נגד ורמוס כתב אישום בפרשה. לאחר עינוי דין ארוך שבמהלכו ורמוס לא יכול היה לכהן כנושא משרה בבית השקעות, נסגר התיק נגדו בקול ענות חלושה. בתמורה הוא נאלץ לשלם קנס בגובה חצי מיליון שקל.

 

אף שוורמוס יכול היה לפתוח קרן גידור עוד קודם לכן, שכן אין מדובר בגוף הנתון תחת פיקוח, הוא המתין לטיהור שמו ואז השיק את נוקד קפיטל עם ברכה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x