$
שווקי חו"ל

רוסיה הפילה את הביטקוין ב-12% אך המטבע התאושש בתוך דקות בודדות

המטבע הווירטואלי ירד משיא של 4,867 דולר ל-4,200 דולר בעקבות הודעה של הבנק המרכזי ברוסיה כי יאסור על אתרי אינטרנט לסחור בו. עם זאת בתוך דקות בודדות התאושש המטבע וכעת הוא נסחר סביב 4,800 דולר לביטקוין

שירות כלכליסט 13:5010.10.17

מטבע הביטקוין רשם צניחה זמנית הבוקר לאחר שנודע כי הבנק המרכזי של רוסיה מתכוון לאסור על אתרי אינטרנט מלעשות שימוש במטבע הווירטואלי.

 

מוקדם ביום ב' בבוקר הגיע הביטקוין לשיא של 4,867 דולר, על פי אתר CoinDesk. זהו שיא של המטבע מאז ה-2 בספטמבר. אולם הוא צנח ביותר מ-600 דולר ל-4,200 דולר ב-9:00 על פי שעון לונדון, אז פורסמה ההודעה של הבנק המרכזי של רוסיה.

 

במהלך מחזור המסחר ירד המטבע ב-12% אולם התאושש בתוך דקות בודדות ועלה ל-4,784 דולר.

 

סגן הנגיד הבכיר בבנק המרכזי של רוסיה, סרגיי שווטסוב, תיאר את המטבע כ"מפוקפק" היום בבוקר. זאת על פי דיווחים ברויטרס.

 

"אנו לא יכולים לעמוד בנפרד. אנו לא יכולים להעניק גישה ישירה וקלה לכלי מסחר כה מפוקפק", אמר.

 

בכנס במוסקבה אמר שווטסוב כי רוסיה תחסום את הגשה לאתרי חליפין המציעים מטבעות וירטואליים כגון הביטקוין.

 

 

מטבע ביטקוין. שווה כבר כ-5,000 דולר מטבע ביטקוין. שווה כבר כ-5,000 דולר צילום: בלומברג

 

בספטמבר צנח לפתע שוויו של המטבע כ-200 דולר לאחר שסין הודיעה על איסור מימון המונים בביטקוין (ICO) בביטקוין. מימונים כאלו מאפשרות לסטרטאפים לגייס הון באמצעות מטבעות וירטואליים כגון ביטקוין, בתמורה למזומנים. אולם הבנק המרכזי של סין קבע כי פעילות מעין זו הינה בלתי חוקית והמטבע צנח ל-4,350 דולר למשך שבועות מספר.

 

ביוני השנה מחירו של המטבע המתחרה בביטקוין, אתריום, התרסק לרמה של 10 סנטים מרמה של 319 דולר בבורסת המטבעות הווירטואליים. בזמנו הצניחה הואשמה בהוראת מכירה בהיקף מיליוני דולרים שגרמה לירידה במחיר.

 

הבלוקצ'יין של האתריום זכה לתמיכה ממספר גורמים כבדי משקל כגון מיקרוסופט, שעזרה להעלות את מחירו. האתריום רשם עלייה של כ-3,596% לעומת אשתקד, בהתבסס על מחירו הבוקר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x