$
מט"ח וסחורות

מנכ"ל בלאקרוק: "אני מאמין גדול בפוטנציאל של המטבעות הוירטואליים"

לארי פינק, מייסד חברת ההשקעות הגדולה בעולם, אמר בראיון לבלומברג כי במטבעות הקריפטוגרפים טמונות הזדמנויות גדולות, למרות השימוש העברייני הרווח בהם: "הזינוק במטבעות אלה מעיד על ההיקף הגדול של הלבנת הכספים הנעשית בעולם"

שירות כלכליסט 20:2103.10.17

על פי מנכ"ל חברת השקעות בלאקרוק לארי פינק (Larry Fink), הזינוק של הביטקוין מלמד לא רק על הפופולריות שלו בקרב המשקיעים. "הזינוק במטבעות הקריפטוגרפיים (מטבעות מבוזרים, המכונים וירטואליים. ש"כ) מעיד על ההיקף הגדול של הלבנת הכספים שנעשית בעולם", אמר פינק בראיון לבלומברג, במסגרת כנס של בלאקרוק בניו יורק. למרות זאת, הדגיש פינק, יש גם היבט חיובי במטבעות אלה.

אין מחלוקת על כך שהמטבעות ההוירוטאליים משמשים להימורים אסורים ברשת, להעלמות מס והלבנת כספים - וביקורת נוקבת על עולם המטבעות הוירטואליים נוגעת לעובדה זו. ביקורת אחרת נוגעת להיבט הספקולטיבי העצום של המסחר במטבעות אלה. פינק אמר בראיון כי על אף המאפיין האמור של הלבנת הכספים ולמרות האווירה הספקנית לגבי הביטקוין ומקבילותיו, העתיד הוא חיובי.

 

"אני מאמין גדול בפוטנציאל של המטבעות הקריפטוגראפים ובמה שהם יכולים לעשות, בהזדמנויות הגדולות הטמונות בהם", אמר פינק. שבהתייחס לרשת השיתופית והפתוחה וטכנולוגיית הבלוקצ'יין שעל בסיסה פועלים יישומי המטבעות הוירואליים אמר פינק כי היא יכולה לשמש את מנהלי נכסים, כאמצעי לזרימת מידע.

 

חברת בלאקרוק של פינק היא מנהלת הנכסים הגדולה בעולם - נכון למחצית השנה ניהלה הקרן מעל 5.5 טריליון דולר בנכסים. שוק המטבעות הוירטואליים מוערך כיום בכ-144 מיליארד דולר, כאשר ביטקוין מייצג כמחצית משוויו של שוק זה. הביטקוין ירד היום ב-2.3% מול הדולר ונסחר בסביבת 4,285 דולר.

 

כידוע, לא כל אנשי וול סטריט שותפים לעמדתו החיובית של פינק. וורן באפט הביע לא אחת את התנגדותו לאימות המטבעות הוירואליים ולא פחות מכך, לטכנולוגיית הבלוקצ'יין שלא רק מאפשרת את קיומם, אלא פותחת אפשרות לאינספור פעולות עסקיות בין צדדים ללא גורמי תיווך.

 

לאחרונה התבטא בחריפות נגד מטבעות אלה מנכ"ל ג'יי.פי מורגן ג'יימי דיימון. בראיון שהעניק בחודש שעבר ל-CNBC כינה דיימון את הביטקוין 'הונאה'. "זה גרוע יותר ממסחר בפקעות של צבעונים, זה לא ייגמר טוב. מישהו ייהרג. למטבעות יש תמיכה חוקית, זה פשוט יתפוצץ", אמר דיימון (אזכור המסחר בצבעונים מתייחס לבועת הצבעונים שקרסה במאה ה-17, שהתרכזה בבורסה בהולנד. ש"כ). דיימון ציין כי אם מנהלי הכספים בבנק יסחרו או יחזיקו בביטקוין, הם "יפוטרו בתוך שנייה".  

  

מנכ"ל בלאקרוק לארי פינק מנכ"ל בלאקרוק לארי פינק צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x