$
בורסת ת"א

אושר הסדר הנושים באורבנקורפ - מחזיקי האג"ח יקבלו מיידית 57 מיליון שקל

שופט ביהמ"ש המחוזי איתן אורנשטיין אישר את ההסדר שהגיש בעל התפקיד עו"ד גיסין ודחה את טענותיו של אלן ססקין, הבעלים לשעבר. המפרקים צפויים לקבל 13 מיליון שקל מקופת הפירוק

אורן פרוינד 17:5126.09.17

שופט בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין אישר היום (ג') את הסדר הנושים באורבנקורפ, החברה הקנדית של אלן ססקין שקרסה באפריל 2016, ארבעה חודשים בלבד לאחר שגייסה 180 מיליון שקל בבורסה בת"א.  

השופט קיבל את ההסדר שהציע בעל התפקיד עורך הדין גיא גיסין ודחה את ההתנגדויות שהגישו בני הזוג אלן ודורין ססקין. אורנשטיין הורה לאשר את ההסדר במיידית. לפיכך, תשלום של 57 מיליון שקל ישולם למחזיקי האג"ח של אורבנקורפ בימים הקרובים.

 

מדובר בתשלום ראשון מתוך סכום של 70 מיליון שקל שהצטברו בקופת החברה לאחר מכירת נכסים מוצלחת בקנדה שביצע גיסין. סכום של 13 מיליון שקל הנמצא בקופה ישולם בכפוף לכך שהתובע הייצוגי טוביה פכטהולד יתחייב לפצות את מחזיקי האג"ח על כל נזק שייגרם להם. פכטהולד הגיש לפני מספר חודשים תביעה ייצוגית על סכום של 42 מיליון שקל.

 

על פי ההערכות, במסגרת ההסדר מחזיקי האג"ח של אורבנקורפ ייראו את כל הכסף המגיע להם. מעבר לתשלום האמור של 70 מיליון שקל, גיסין בונה את המשך ההחזר על בסיס מכירת נכסים נוספים (פרויקט Downsview ופרויקטים גיאותרמיים) וכמו כן באמצעות הליכים משפטיים כנגד ססקין ומשפחתו.

 

אורנשטיין אישר בהחלטתו המחאת זכויות תביעה ונקיטה בהליכים משפטיים. כזכור, גיסין כבר הגיש לפני מספר חודשים תביעה בסכום של 95 מיליון שקל נגד ססקין.

 

אורבנקורפ גייסה את החוב בישראל באמצעות חברת החיתום אייפקס, והפכה לראשונה (וליחידה) מבין חברות הנדל"ן הזרות שקרסו בישראל והשאירו את המשקיעים עם חוב מוטל בספק. מיד לאחר הקריסה ססקין אף הגיע לישראל לאסיפת נושים והבטיח כי יפעל להחזיר את החוב, אולם במקביל הוא הכין את השטח לקראת הגשת בקשה לפשיטת רגל בקנדה בניסיון להעביר את ההליך המשפטי לקנדה, בניגוד לשטר הנאמנות.

 

 

 

ביוני 2017 אושר הסדר החוב שהציע גיסין ברוב מכריע של 99% מבעלי האג"ח הישראלים. ססקין והחברות שבשליטתו הגישו במקביל לאישור ההסדר בקשה דחופה לביהמ"ש בדרישה לקבלת הבהרות מגיסין ביחס להסדר, להורות על מינוי מומחה ביהמ"ש לבחינת ההסדר והגשת חוות דעת בנושא.

 

"תוכנית ההסדר שפורסמה על ידי בעל התפקיד איננה עונה על תנאי הדין והיא אינה ברורה, בלשון עדינה", טען ססקין. "נראה כי בעל התפקיד מבקש מביהמ"ש להעביר לאישור האסיפות מעין מתווה בעל רקמה פתוחה שיעניק לו כרטיס פתוח להחליט ולבצע בעתיד פעולות שברגיל היו טעונות אישור בית משפט". אורנשטיין דחה כאמור את כל טענותיו של ססקין ואישר את ההסדר שהציע גיסין.

 

אלן ססקין אלן ססקין צילום: ענר גרין

בטל שלח
    לכל התגובות
    x