$
בורסת ת"א

פרויקט הרוח הגדול של אלוביץ' יצא לדרך: אנלייט קיבלה מימון של 142 מיליון יורו

הפרויקט הוא בהספק של כ-105 מגה וואט ועלות הקמתו מוערכת בכ-189 מיליון יורו - צפוי להניב הכנסות שנתיות של כ-28 מיליון יורו

אורן פרוינד 12:3524.09.17

הפרויקט הגדול ביותר של חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט מקבוצת יורוקום של שאול אלוביץ', יצא לדרך. מדובר בפרויקט של אנרגיית רוח בסרביה שהספקו 105 מגה-וואט.  

אנלייט דיווחה היום (א') כי חתמה על הסכם מימון בהיקף של כ- 142 מיליון יורו עם סינדיקציית מלווים, בהובלת הבנק האוסטרי ERSTE והבנק הממשלתי האירופי לפיתוח EBRD. סכום המימון יכסה כ-75% מעלות ההקמה הכוללת, העומדת על 189 מיליון יורו.

 

במקביל עדכנה אנלייט על חתימת חוזה מול ג'נרל אקלטריק האמריקאית, לאספקת 38 טורבינות רוח לפרויקט בסרביה.

 

אנלייט תקבל שתי הלוואות לתקופת ההקמה. הלוואה אחת בסכום של 93 מיליון יורו תישא ריבית קבועה של 2.5%-3.0% והלוואה אחרת בסכום של 49 מיליון יורו תישא ריבית משתנה של יוריבור בתוספת מרווח של 3.8%-4.2%. ההלוואות יהיו ללא זכות חזרה ללווה למעט ערבויות בסכום של 5% מסכום ההלוואות, אותן ייתן מיזם מובילים, למקרה של חריגה מעלויות ההקמה או מיחסי הכיסוי בשנתיים הראשונות לתפעול.

 

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט אנרגיה מתחדשת אמר היום: "הפרויקט יספק את כל צריכת החשמל לכ-65 אלף משקי בית בסרביה, ייצור מקומות עבודה ויתרום לצמיחה הכלכלית במדינה. השלמת הסגירה הפיננסית היא חלק מתנופת צמיחה משמעותית של החברה אותה אנו חווים לאחרונה בקידומם של מיזמי ענק הן בתחום אנרגיית הרוח והן בתחום האנרגיה הסולארית".

 

גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט

בטל שלח
    לכל התגובות
    x