שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

לא רוצה ציבורי: גזית גלוב מכרה שוב מניות של רג'נסי

חברת הנדל"ן שבשליטת חיים כצמן מכרה מניות של קרן הריט רג'נסי ב־68 מיליון דולר. גזית גלוב מעוניינת לחזק את הנדל"ן הפרטי על חשבון זה המוחזק בידי חברות ציבוריות

אלי שמעוני 08:0513.09.17

גזית גלוב, שבשליטת נורסטאר של חיים כצמן, מכרה שלשום מניות של קרן הריט רג'נסי סנטרס בהיקף של 68 מיליון דולר. המכירה בוצעה במחירי השוק. גזית גלוב מכרה 1.055 מיליון מניות, ולאחר המכירה היא מחזיקה ב־18.5 מיליון מניות של הקרן, המהוות כ־10.9% ממנה. רג'נסי סנטרס נסחרת בבורסה של ניו יורק לפי שווי של 11 מיליארד דולר. 

גזית גלוב מחזיקה ברג'נסי בעקבות המיזוג של אקוויטי וואן - חברה המוחזקת על ידה - עם רג'נסי לפני כשנה. המיזוג נעשה בהחלפת מניות, כשבעקבותיו נהפכה גזית גלוב לבעלת המניות משמעותית ביותר, עם נתח של 13.2% ממניות רג'נסי הממוזגת. כצמן משמש מאז סגן יו"ר רג'נסי.

 

אולם מאז הקטינה גזית גלוב את חלקה ברג'נסי בעקביות, בראש ובראשונה כדי להקטין את המינוף של החברה. גזית גלוב הצליחה להגדיל את יחס ההון עצמי למאזן ל־42%, לעומת 37% לפני שנה (בדו"ח הסולו - של החברה בלבד, בלי החברות־הבנות). בנוסף, מכירה זו עשויה לעלות בקנה אחד עם תוכנית להקטין את האחזקה בחברות ציבוריות ולהתמקד בחברות פרטיות.

 

לפני כמה חודשים הקימה גזית גלוב חברה חדשה שתרכז את השקעותיה בארה"ב - Gazit Horizons. הרעיון המרכזי בהקמת החברה הוא לפעול דרך חברות פרטיות בלבד. צעד זה הוא חלק מאסטרטגיה כוללת של גזית גלוב, לחיזוק הנדל"ן הפרטי על חשבון הנדל"ן המוחזק בידי החברות הציבוריות שלה.

 

מלבד הצמצום ברגולציה, החברה מעדיפה שהמשקיעים שרוצים להיחשף אליה ירכשו את מניית גזית גלוב, ולא את מניות החברות־הבנות. בשנים קודמות נוצר פער בין השווי הנכסי הסחיר של גזית גלוב לשווי הבורסאי של גזית גלוב. ביולי 2016 הגיע הפער לשיא, כשגזית גלוב נסחרה בפער של 40% מתחת לשווי הסחיר של החברות־הבנות שלה.

 

 

חיים כצמן ודורי סגל בעלי השליטה בגזית גלוב חיים כצמן ודורי סגל בעלי השליטה בגזית גלוב צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x