שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

דיווח שוטף

ירידות בבורסה, אלקו איבדה 3.7%; נסיגה שבועית של 0.9% בת"א 35

מדדי ת"א 35 ו-125 ירדו ב-0.4%; אלקו תשלם 144 מיליון שקל על רכישת גלובוס מקס; הכשרת היישוב טיפסה ב-6.5%, סודהסטרים ירדה ב-3%; בסיכום שבועי: ת"א 125 ירד ב-0.8%, פרטנר זינקה ב-8.8%

כתבי שוק ההון 17:5007.09.17
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

17:30 - הבורסה בתל אביב חתמה את יום המסחר בירידות מתונות. מדדי ת"א 35 ו-125 ירדו ב-0.4%; סלקום עלתה ב-1.9% בפסגת ת"א 35, סודהסטרים סגרה את המדד עם ירידה של 3%. אלקו ירדה ב-3.7% לאחר שזכתה בהתמחרות על גלובוס מקס. טבע סגרה את המסחר בעלייה של 1.1% לשווי שוק של 55.44 מיליארד שקל, מיילן עלתה ב-1% לשווי שוק של 57.04 מיליארד שקל ונותרה במקום הראשון בשווי שוק בת"א.

 

בסיכום שבועי: מדד ת"א 35 רשם ירידה של 0.9%, ת"א 125 ירד ב-0.8%. פרטנר הובילה בחמשת הימים האחרונים את מניות ת"א 35 עם עלייה שבועית של 8.8%, עזריאלי רשמה את השבוע החלש ביותר, עם ירידה כוללת של 5.7%.

 

16:30 -  ההתמחרות לרכישת רשת גלובוס מקס הסתיימה היום בתום התהליך, הגיעו לשלב הסופי שתי קבוצות: אלקו ואייפקס. לאחר המשך ההתמחרות, ההצעה הגבוהה ביותר שהתקבלה הייתה של אלקו שהציע 144 מליון שקל. מחיר הרכישה הינו גבוה מהמחיר שהוערך מההתחלה וגבוה משמעותית מההצעות שהוגשו טרם ההתמחרות.

 

 

בית קולנוע גלובוס מקס בית קולנוע גלובוס מקס

 

16:10 - המבקשים להגיש תובענה יצוגית נגד בנק לאומיונגד בנקים אחרים בגין חיובי ריבית דריבית בתיקי הוצאה לפועל, הגישו בקשה למשוך חזרה את תביעתם. בית המשפט המחוזי מרכז נענה לבקשה ובכך הגיע התובענה לסיומה.  

 

16:00 - שערי חליפין יציגים: הדולר ירד ב- 0.9% וכעת הוא עומד על 3.52 שקלים. הפאונד ירד ב- 0.5% והוא עומד כעת על 4.62 שקלים. היורו ירד ב- 0.4% והוא עומד כעת על 4.22 שקלים.

 

15:50 - נחתם הסכם קיבוצי חדש בין ההסתדרות ואיגוד עובדי התחבורה לבין החברה לפיתוח השומרון הנמצאת בבעלות משותפת של היישובים בתחום המועצה האזורית שומרון. ההסכם מסדיר את זכויות הנהגים בחברה המשמשת כחברת ההיסעים של תושבי המועצה האזורית שומרון. בין היתר ההסכם כולל תוספות שכר, קרן השתלמות וקביעות.

 

15:30 - נדחתה התביעה היצוגית שהוגשה נגד טמפו בגין קמפיין של בירה גולדסטאר. מגישת התביעה טענה בכתב התביעה שהקמפיין של גולדסטאר היה פוגעני מכיוון שהוא פנה באופן בלעדי אל אוכלוסיית הגברים תוך זניחת הנשים. לפיכך, פגעה טמפו בעיקרון השיוויון והפרה מגבלות שהטיל המחוקק על שיווק ופרסום של משקאות אלכוהוליים. סכום התביעה שנדחתה עמד על 20 מיליון שקלים.  

 

 

מיצג בירה גולדסטאר בנמל תעופה בן גוריון מיצג בירה גולדסטאר בנמל תעופה בן גוריון צילום: און הנר

 

14:30 - הממונה על ההגבלים העסקיים אישר את עסקת מכירת ניו פארם לשופרסל. יחד עם זאת הממונה התנה את קיום העסקה בכך ששופרסל וניו פארם ימכרו תשעה סניפים של ניו פארם ושופרסל תמכור סניף אחד לגורמים שלישיים. ההיגיון העומד מאחורי מכירות הסניפים הוא יצירת פלטפורמות חדשות לכינון רשתות פארם נוספות והגברת התחרות.  

 

13:30 - פוקס חתמה עם חברת ההלבשה האמריקנית URBN על הסכם זיכיון במסגרתו פוקס תקים ותפעיל את חנויות מותגי URBN בישראל. קצב פריסת החנויות

יהיה בהתאם לתוכנית העסקית. פוקס תרכוש את פריטי מותגי URBN ישירות מ - URBN , חברות קשורות וספקים מורשים מטעמה ותמכור אותם במכירה קמעונאית בחנויות מותגי URBN בישראל. בנוסף, עם השלמת פיתוח האתר, ובכפוף להפעלתו, יימכרו חלק מפריטי מותגי URBN גם דרך האתר.

 

 

הראל ויזל מבעלי פוקס הראל ויזל מבעלי פוקס צילום: עמית שעל

12:50 - חברת סאטקום מערכות, המספקת שירותי תקשורת לוויינית, ממשיכה להרחיב את פעילותה ביבשת אפריקה. החברה מדווחת הסכם עם חברת תקשורת הממוקמת בגאנה לאספקת זכויות שימוש בתשתית תקשורת על גבי סיב (IRU) ושירותים נלווים בעסקה הנאמדת בהיקף כולל של 1.4 מיליון דולר, בחוזה ארוך טווח.

 

11:20 - שופרסלעולה ב-1% לאחר שהודיעה על קבלת החלטת הממונה על ההגבלים העסקיים לגבי מיזוג החברה עם ניו פארם.

 

10:50 - קולפלנט עדכנה כי חתמה על הסכם סופי ומחייב עם משקיע אמריקאי, להשקעה בסך כולל של 5 מיליון דולר על ידי הקצאת מניות פרטית. זאת, בהמשך להודעת החברה מוקדם יותר השבוע כי חתמה בחודש יולי על הסכם עקרונות לא מחייב עם המשקיע, הכולל רישום למסחר בבורסת נאסד"ק. מניית החברה מגיבה בזינוק של 13%.

יחיאל טל מנכ"ל קולפלנט יחיאל טל מנכ"ל קולפלנט

 

10:15 - המדדים עוברים לירידות שערים של 0.3%.

 

09:45 - המסחר נפתח בעליות שערים קלות של 0.1% במדדים המובילים. טבע עולה ב-0.9% ומיילן עולה ב-0.2% - הפער בשווי השוק של החברות עומד על 250 מיליון שקל לטובת מיילן (56.5 מיליארד שקל).

 

09:40 - פרשן כלכליסט אורי טל טנא מתייחס למסחר: "שלב הנעילה של המסחר יתחיל היום מוקדם ב-20 דקות מהרגיל בעקבות עדכון הרכב המדדים שיערך בו - לטבלת הביקושים וההיצעים שתעודות הסל יזרימו למניות השונות בשלב הנעילה לחץ כאן".

 

 צילום: שאטרסטוק

 

09:15 - קבוצת הנדל"ן נאוסיטי מדווחת על חתימת הסכם למכירת קרקע בפראג בתמורה לכ-35.8 מיליון שקל. עם השלמת העסקה, תרשום החברה רווח נטו לאחר מס ועלויות עסקה בסכום כולל של כ-12.3 מיליון שקל ותזרים פנוי בסכום כולל של כ-18.7 מיליון שקל.

 

07:40 - יומו האחרון של שבוע המסחר בבורסה בת"א יפתח על רקע עליות השערים בשוקי העולם - עליות שהחלו אמש בניו יורק עם היוודע החלטתם של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונציגי הקונגרס הדמוקרטים והרפובליקאים, לדחות את המועד להעלאת תקרת החוב. באסיה, השווקים נסחרים כעת בעליות של כ-0.3%.

 

"בשבועות הקרובים נשמע הרבה על נושאים פוליטיים פנימיים בארה"ב כגון: התקציב האמריקאי ותקרת החוב. אולם הנושא החשוב ביותר מבחינת המשקיעים הוא תוכנית קיצוץ המיסים של טראמפ", אומר ג'רי קוטישטנו מנכ"ל קרנות נאמנות אפסילון.

 

לדבריו, "אם טראמפ יצליח להוריד מיסי חברות ויחידים באופן משמעותי, זה יהיה שינוי כלכלי דרמטי, שאולי אף יחקו אותו באירופה ובעוד מקומות בעולם. הדבר ייטיב מאד עם שוקי המניות".

 

אתמול, הבורסה בתל אביב ננעלה במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 עלה ב-0.1% , מדד ת"א 125 ירד ב-0.1%. מיילן עברה את טבע בשווי השוק שלה לאחר שהאחרונה ירדה ב- 2.6% והראשונה עלתה ב- 1.5%. מיילן נסחרת כעת לפי שווי שוק של 56 מיליארד דולר לעומת טבע הנסחרת לפי שווי שוק של 55 מיליארד דולר.

 

בורסה בורסה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x