$
בורסת ת"א

שווי הדירות של איי.די.או גרופ טיפס ב-640 מיליון שקל ברבעון השני

זרוע הפעילות של קבוצת שיכון ובינוי בגרמניה דיווחה על עלייה של 18% ברווח הנקי הרבעוני ל-569 מיליון שקל. המנכ"ל שלמה זוהר: "הביקוש לדירות בברלין רק עולה"

אורן פרוינד 14:5920.08.17

שיכון ובינוי של שרי אריסון פרסמה היום (א') את דוחותיה לרבעון השני. החברה שפועלת בשוק הדיור בברלין (באמצעות החזקה של 38.2% בחברה הבת אי.די.או פרופרטיז), סיימה את הרבעון עם רווח נקי של 569 מיליון שקל, עלייה של 18% לעומת הרבעון המקביל. עיקר העלייה מיוחסת לשערוך שביצעה בתיק הנכסים שלה, שכולל נכון לסוף הרבעון השני כ- 19,124 דירות בשווי של 2.6 מיליארד יורו.  

  

מה דעתך על מניית שיכון ובינוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אי.די.או מבצעת פעמיים בשנה עדכון לשווי הדירות שבבעלותה, באמצעות הערכת שווי מחודשת. העדכון שבוצע בדוחות הרבעון השני שפורסמו היום הביא לעליית שווי של 642 מיליון שקל בערך הנכסים, לעומת עלייה של 555 מיליון שקל שבוצעה ברבעון המקביל.

 

הגידול בשווי הנכסים התבסס על התייקרות שכר הדירה בנכסים של החברה - במהלך הרבעון המדווח נרשמה התייקות של 5.4% בשכר הדירה מהנכסים הקיימים (Like for Like) של איי.די.או 

 

בשנים 2014 -2016 הציגה החברה שיעורי צמיחה גבוהים יותר של 8% ו-6.4% בהתאמה, אלא שאז שיעורי הצמיחה נבעו בעיקר מאכלוס של דיירים חדשים בבניינים ריקים שהחברה הייתה רוכשת , כאשר ברבעון המדווח לא נרשמה כמעט כניסה של דיירים חדשים. 

 

"הביקוש לדירות בברלין רק הולך ועולה", אומר שלמה זהר, מנכ"ל איי.די.או גרופ. "אין היצע של דירות חדשות. יש לנו פחות מ-0.7% מלאי של דירות להשכרה שזה אומר שכל דירה שיש לנו מושכרת מייד. ברלין לא עוצרת. יש שם צריכה הכי גבוהה בגרמניה, עסקים חדשים, וכל זה מקבל ביטוי בזה שיש ביקוש חזק מאוד לדירות", הסביר זהר.

 

בחודש מאי האחרון פורסם עדכון למדד המיטשפיגל שהציג עלייה של כ-9.5% במחיר הממוצע לשכירות. המיטשפיגל הוא האינדקס האזורי בנוגע למחירי נכסי נדל"ן למגורים בגרמניה, המתעדכן פעם בשנתיים.

 

במהלך תקופת הדו"ח השלימה החברה רכישת בנייני מגורים בברלין הכוללים כ-490 יחידות דיור ומסחר, בהיקף שטח כולל של כ-40 אלף מ"ר ובעלות כוללת של כ-105 מיליון יורו לשווי הנדל"ן. לאחר תאריך הדו"ח ביצעה איי.די.או רכישות נוספות של כ- 1,347 יחידות דיור ומסחר בעלות כוללת של כ- 237 מיליון יורו. נכון למועד פרסום הדוח עמד פורטפוליו הנכסים על כ-20,471 יחידות.

 

שלמה זוהר שלמה זוהר צילום: אלכס קוילמוסקי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x