$
בורסת ת"א

בצל השביתה: בנק מזרחי טפחות דוחה את פרסום הדו"ח הרבעוני

הבנק היה אמור לפרסם את תוצאותיו הכספיות מחר. אך בשל השביתה, שנמשכת כבר למעלה משבוע, הוא דוחה את מועד הפרסום ל-29 באוגוסט

רעות שפיגלמן 10:2913.08.17

בנק מזרחי טפחות הודיע היום (א') כי הוא דוחה את פרסומו של הדו"ח הכספי לרבעון השני של שנת 2017 שצפוי היה להתפרסם מחר - זאת, על רקע השביתה שנמשכת כבר למעלה משבוע. המועד החדש: ה-29 לאוגוסט.

 

ל"כלכליסט" נודע כי הבנק מעדכן כנדרש באופן שוטף את בנק ישראל על כל התפתחות משמעותית בסכסוך מול העובדים, ובכלל זה על המשך השירותים הניתנים לציבור הלקוחות למרות השביתה, ובמקרה הצורך על היבטים של פגיעה בלקוחות. בשלב זה מזרחי טפחות מצליח להמשיך ולספק שירותי בנקאות חיוניים, כך שהוא לא נדרש לסיוע מהבנק המרכזי אל מול קבוצת העובדים השובתת. הבנק מתכוון לספוג תביעות עתידיות אפשריות הנובעות מהשביתה והשלכותיה.

 

הפגנת עובדי בנק מזרחי טפחות הפגנת עובדי בנק מזרחי טפחות צילום: אוראל כהן

 

למרות השביתה ההערכה בקרב הרגולטורים היא שעל רקע העובדה שכ-30% מהמנהלים והעובדים כן מגיעים לעבודה ועובדים, בסה"כ התפקוד של הבנק אל מול הלקוחות מאפשר לספק את השירותים החיוניים.

 

 

 

מבדיקה שערך "כלכליסט" וממידע שנאסף בימים האחרונים עולה כי למרות שחלק גדול מהסניפים פתוחים בפועל, הרי שלקוחות נתקלים בקושי רב בקבלת שירותים בפרק זמן סביר וכי ישנם סניפים רבים שמאויישים בנוכחות דלה מאוד. המוקד הטלפוני של הבנק שכולל גם את מרכז המשכנתאות הטלפוני פעיל אך עולה כי לקוחות ממתינים זמן רב על הקו וכי לא ניתן לספק את מכלול השירותים באופן טלפוני. בשבוע שחלף החלו מגעים ראשוניים ונסיונות תיווך בין ההנהלה לבין הוועד במטרה לשוב אל שולחן הדיונים אולם לעת עתה אין התקדמות קונקרטית בנושא.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x