$
בורסת ת"א

מחזיקי אפריקה מכנסים אסיפה בכדי לדון בהצעת סיידוף

לטענת עורכי הדין שמייצגים את הנאמנים של אגרות החוב, ההצעה של סיידוף המעודכנת כוללת בתוכה שינויים מהותיים שמצריכים דיון מחודש

אורן פרוינד 18:3207.08.17

מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל מכנסים אסיפה ביום רביעי הקרוב על מנת לדון בהצעה של האחים סיידוף לרכישת החברה. לטענת עורכי הדין גיא גיסין ואופיר נאור, שמייצגים את הנאמנים של אגרות החוב, ההצעה של סיידוף המעודכנת כוללת בתוכה שינויים מהותיים שמצריכים דיון מחודש.

 

 

במכתב שפרסום היום (ב') למשקיעים הם טוענים כי "בניגוד לאמור בהצעת סיידוף המקורית ביחס לביצוע העסקה על בסיס 'AS IS', ובניגוד לדברים אשר נכתבו מפורשות במכתב ההבהרות ביחס לדרישת אישור מחזיקי אגרות החוב בלבד להסדר, התוכנית המתוקנת כוללת התנייה של ההסדר כולו בדרישות חדשות ונוספות אשר מופנות לנושים נוספים של החברה ו/או של חברות בת שלה וצדדים שלישיים שונים לויתורים, מירוק מתביעות וכדומה, ובין היתר את הדרישות הבאות, והכל כתנאי מתלה לעסקה" . מקורביו של סיידוף טענו מנגד כי מדובר בניסיון של עורכי הדין להכריז על שינוי מהותי כיוון שהמהלך מאפשר להם למשוך 2 מיליון דולר מקופת הנאמנים.

 

נתי סיידוף נתי סיידוף

 

ההצעה של האחים סיידוף נותרה היחידה במירוץ לרכישת אפריקה ישראל. הצעה זו מגלמת תספורת של 10%-20% על חוב של 2.6 מיליארד שקל עבור המחזיקים, וכוללת הזרמה מיידית של 505 מיליון שקל במזומן והנפקה של שתי סדרות אגרות חוב חדשות בהיקף כולל של 1.58 מיליארד שקל. כמו כן, בהצעה נכללת הענקה של נכסים שונים עבור המחזיקים בשווי כולל של 125 מיליון שקל, ובהם קרקע ברוסיה בשווי 25 מיליון שקל, 2% ממניות אפריקה נכסים בשווי 42 מיליון שקל, 2% ממניות אפריקה מגורים בשווי 18 מיליון שקל ומניות דניה סיבוס בשווי 40 מיליון שקל.

 

אשר לדניה סיבוס, חברה פרטית בבעלות מלאה של אפריקה ישראל שמחזיקה בשליטה באפריקה מגורים, נקבע כי תצא להנפקה (או למהלך של הכנסת משקיע). ככל שתונפק (פעילות הסולו בלבד, ללא אפריקה מגורים), כל סכום שיתקבל מהנפקה בשווי של מעל 140 מיליון שקל, יתחלק באופן שווה בין המחזיקים לבין החברה. במידה שלא תונפק, המחזיקים סתפקו במניות בשווי של 40 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x