בורסת ת"א

כלירמרק פרשה מנציגות אפריקה ישראל - תוכל לסחור באג"ח בשוק

קרן ההשקעות היא מהמחזיקות הגדולות באג"ח אפריקה - בבעלותה כ-100 מיליון שקל ערך נקוב אג"ח בשווי של כ-90 מיליון שקל. החלטות המסחר של כלימרק צפוית להשפיע מהותית על מחירי האגרות

אורן פרוינד 15:2609.07.17

קרן ההשקעות כלירמרק פרשה מנציגות האג"ח של אפריקה ישראל. נציג הקרן יניב צלאל, אחד ממנהלי ההשקעות הבכירים בקרן, החליט לפרוש מהנציגות, והותיר אותה עם החברים גלעד אשרי מפסגות, יואב כפיר מקרן DK, שמואל אשל ממנורה ואדוארד קלר.  

משמעות הפרישה של כלירמרק יומיים לפני ההצבעה על המשך המו"מ עם משפחת סיידוף, היא שמעתה תוכל הקרן לסחור באג"ח בשוק (לקנות או למכור), מה שלא יכלה בזמן שישבה בנציגות.

 

כלירמרק נחשבת לאחת המחזיקות הגדולות באג"ח של אפריקה ישראל, עם החזקה של קצת יותר מ-100 מיליון שקל ערך נקוב ששווים כ-90 מיליון שקל. ההחלטה שלה למכור או לרכוש אג"ח נוספים בשלב זה, עשויה להשפיע מהותית על מחירי אגרות החוב בשוק.

 

כלירמרק נחשבת כתומכת בהצעה שהציעו האחים נתי ועופר סיידוף לרכישת החברה. הצעה זו מגלמת תספורת של 10%-20% על חוב של 2.6 מיליארד שקל עבור המחזיקים, וכוללת הזרמה מיידית של 505 מיליון שקל במזומן והנפקה של שתי סדרות אגרות חוב חדשות בהיקף כולל של 1.58 מיליארד שקל. כמו כן, בהצעה נכללת הענקה של נכסים שונים עבור המחזיקים בשווי כולל של 125 מיליון שקל, ובהם קרקע ברוסיה בשווי 25 מיליון שקל, 2% ממניות אפריקה נכסים בשווי 42 מיליון שקל, 2% ממניות אפריקה מגורים בשווי 18 מיליון שקל ומניות דניה סיבוס בשווי 40 מיליון שקל.

 

אשר לדניה סיבוס, חברה פרטית בבעלות מלאה של אפריקה ישראל שמחזיקה בשליטה באפריקה מגורים, נקבע כי תצא להנפקה (או למהלך של הכנסת משקיע). ככל שתונפק (פעילות הסולו בלבד, ללא אפריקה מגורים), כל סכום שיתקבל מהנפקה בשווי של מעל 140 מיליון שקל, יתחלק באופן שווה בין המחזיקים לבין החברה. במידה שלא תונפק, המחזיקים סתפקו במניות בשווי של 40 מיליון שקל.

 

ביום שלישי הקרוב יחליטו המחזיקים האם להעניק תקופת בלעדיות של חודש ימים להצעה של סיידוף. במידה שכן, הנציגות תצא למו"מ סופי מול האחים סיידוף. צעד שכזה אינו מבטיח היענות להצעתו של סיידוף. על הפרק אין אמנם הצעות רכישה חלופיות, אולם שליש מהמחזיקים תומכים בפירוק החברה ומכירת הנכסים בנפרד.

 

 

יניב צלאל, נציג כלירמרק בנציגות יניב צלאל, נציג כלירמרק בנציגות צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x