$
בורסת ת"א

שופרסל ולאומי קארד: יימשכו הדיונים על הארכת הסכם שיתוף הפעולה

הצדדים החליטו כי רשת השיווק רשאית להודיע לחברת כרטיסי האשראי על אי-הארכת ההסכם ביניהן עד אמצע אוגוסט

רעות שפיגלמן 09:4621.07.17

לאומי קארד ושופרסל לא הצליחו לסיים את הדיונים שהתנהלו עד כה ביחס לעדכון הסכם שיתוף הפעולה ביניהן. רשת השיווק דיווחה אתמול למשקיעים כי הוחלט להאריך את הדיונים המתקיימים בין הצדדים בנושא.

 

המועד המקורי שעד אליו יכל כל אחד מהצדדים להחליט על אי-הארכת ההסכם היה שלשום. הצדדים החליטו כי שופרסל רשאית להודיע לחברת כרטיסי האשראי עד לאמצע אוגוסט על אי-הארכת ההסכם ביניהן.

 

ההסכם בין השתיים קיים כבר למעלה מעשור, מיולי 2006, ונוגע לתפעול מערך כרטיסי האשראי של שופרסל על ידי לאומי קארד. מתוקף ההסכם הוקמה השותפות שופרסל פיננסים, שאת חלקה של פז בה (20%) רכשה שופרסל באמצעות מימוש אופציה, עסקה עליה נודע שבוע שעבר. ההסכם כולל הענקת שירותים על ידי לאומי קארד לשופרסל כמו למשל הנפקת כרטיסי האשראי ותפעולם, ניהול מסגרות האשראי, גבייה, הטבות, שירות לקוחות ועוד. השתיים מתחלקות בהכנסות בהתאם להסכם.

 

איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל צילום: עמית שעל

 

 

ביולי 2016 התחדש ההסכם אוטומטית לתקופה של שנה וחצי - עד תחילת 2018. כאשר לכל אחד מהצדדים זכות להודיע בשנה הראשונה על רצונו שלא לחדשו. כאמור המועד הזה חל שלשום (19 ביולי), ומאחר שהמו"מ בין הצדדים לא הסתיים הוחלט להאריכו.

 

ל"כלכליסט" נודע כי יש רצון טוב להגיע להסכמה תוך חשיבות לכך שהצדדים לא יהיו נתונים תחת לחץ זמנים. ואולם לא ניתן להתעלם מהעובדה שמדובר באירוע חריג ושהתאריך המקורי לסיום המו"מ היה ידוע מראש.

 

בשנת 2016 השותפות הניבה לשופרסל רווח תפעולי של 47 מיליון שקל , לעומת 44 מיליון שקל ב-2015.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x