$
בורסת ת"א

דיווח שוטף

בורסת ת"א: בזק ירדה ב-4% והשלימה מחיקה של 1.7 מיליארד שקל בשווי מאז התפוצצה הפרשה

מדד ת"א 35 התחזק ב-0.3% ומדד ת"א 125 הוסיף 0.4% לערכו; בזק השלימה צניחה של 11% בארבעה ימי מסחר. ביקום ואינטרנט זהב איבדו 7.4% ו-7.5% בהתאמה

כתבי שוק ההון 16:3325.06.17
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

16:25 - המסחר בבורסת ת"א ננעל בעליות שערים במדדים המובילים. מדד ת"א 35 התחזק ב-0.3% ומדד ת"א 125 הוסיף 0.4% לערכו. מניות קבוצת בזק שבשליטתו של שאול אלוביץ המשיכו לרכז עניין רב. בזק ירדה ב-4% במחזור הגבוה בבורסה (60 מיליון שקל) והשלימה צניחה של 11% מאז התפוצצה הפרשה. שוויה של בזק נחתך ב-1.7 מיליארד שקל בתוך 4 ימי מסחר. שאר מניות הקבוצה, ביקום ואינטרנט זהב, איבדו 7.4% ו-7.5% בהתאמה.

 

16:10 - יצחק תשובה מתחיל למכור את אחזקותיו במאגר תמר, וזאת בהתאם להוראות מתווה הגז ומידרוג מעניקה דירוג של A1.il באופק יציב. האנליסטים של מידרוג, ישי טריגר ומוטי ציטרין הסבירו כי הדירוג נתמך ברציונל הכלכלי של הפרויקט למשק המקומי, מתווה הגז אשר יוצר סביבה רגולטורית ברורה, שקופה ויציבה, הניסיון הבינלאומי של חברת נובל אנרג'י, והיסטוריית הביצועים של הפרויקט ב- 4 השנים האחרונות.

 

15:30 - הלמן אלדובי: "אנו ממליצים להגדיל חשיפה למניות בישראל בצורה סלקטיבית על חשבון מניות בארה"ב ובשווקים מתעוררים לנוכח תמחור אטרקטיבי יותר בארץ. לאחר גל העליות שמאפיין את השווקים מתחילת השנה, חשוב להיות סלקטיבים בעת הזאת. המניות בישראל נראות במחירים נוחים ביחס למרבית שווקי העולם, וביחוד מניות הבנקים והפרמה, מנגד מניות חברות הנדל"ן נראות יקרות יחסית".

 

 צילום: שאטרסטוק

 

15:00 - שעה וחצי לנעילה, העליות מתמתנות ומדד ת"א 35 עומד עתה על פלוס 0.1% בלבד, ת"א 125 עולה ב-0.2%.

 

14:10 - המדד הענפי המצליח של היום או ת"א ביומד, שמטפס ב-1.6%. תראפיקס ביו מובילה את המדד עם זינוק של 13.7%. המדד החלש של היום הוא ת"א תקשורת וטכנולוגיית מידע, שמאבד 0.7% מערכו - אינטרנט זהב בתחתית המדד עם נפילה של 6.9%.

 

13:10 - מעט אחרי מחצית יום המסחר, בזק מרכזת את המחזור הגבוה בת"א 35 ובבורסה, 32 מיליון שקל. אינרום מרכזת את המחזור הגבוה בת"א 90 (מקום 8 בבורסה), 6.2 מיליון שקל.

 

12:00 - איירפורט סיטי עלתה לפסגת מדד ת"א 35, עם עלייה של 2.3% נכון לעכשיו. מניית איירפורט מובילה את המדד גם בנתונים מתחילת השנה - שבוע לפני חתימת המחצית הראשונה של 2017 עומדת אייפורט סיטי עם זינוק של 32% מתחילת השנה, מרביתו ברבעון הראשון.

 

איירפורט סיטי איירפורט סיטי צילום: עמית שעל

 

11:15 - דודי רזניק, מנהל מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון, על שוקי האג"ח: באג"ח הממשלתי, היציבות הצפיה בריבית בנק ישראל ממשיכה לתמוך בהשקעה במח"מ של 4 שנים. סביבת האינפלציה בחודשים הקרובים צפויה להיוותר נמוכה מאוד ולכן אנו חוזרים להמליץ על השקעה במשקל יתר באפיק השקלי הלא צמוד, למעט בטווח הארוך ביותר. ציפיות האינפלציה בטווח הארוך של 20 שנה ומעלה מצויות בסמוך לרמות שפל. לפיכך מומלצת השקעה בצמודי המדד לטווח זה, חלף השקעה בשקלים הלא צמודים המקבילים. השקעה באיגרות חוב בריבית משתנה עדין לא מומלצת לאור היציבות הצפויה בריבית בנק ישראל.

 

באג"ח קונצרני, לראשונה מזה תקופה נרשמים הפסדים למשתתפים בהנפקות אג"ח קונצרני. מדובר בסיגנל שלילי משמעותי. מרבית העלייה בשנים האחרונות באחזקות אג"ח קונצרני מקורה בקרנות הנאמנות שהחזקותיהן עלו ביותר מ 40 מיליארד  שקל מראשית שנת 2012. ריכוזיות זו ממחישה את הסיכון הגבוה הטמון היום בהשקעה בשוק האג"ח הקונצרני ובעיקר בכל הקשור לחברות מדרוג בינוני-נמוך".

 

10:55 - קצוות בת"א 90: קומפיוגן בפסגה עם עלייה של 5.6%, קמהדע עולה ב-3.9% במקום השני ומזור רובוטיקה שלישית עם פלוס 3.4%. את המדד סוגרות אינטרנט זהב וביקום, החברה הסבתא והחברה האם של בזק בהתאמה, שמאבדות 4.4% ו-5% בהתאמה.

 

מניית בזק סוגרת במקביל את ת"א 35 עם ירידה של 2.5%. מאז פריצת הפרשה מחקה החברה 1.6 מיליארד שקל והיא נסחרת בשעה זו בשווי של כ-16.2 מיליארד שקל.

 

10:05 - וויז פארמהמדווחת על השקעה של 3.5 מיליון שקל בחברה מצד משקיעים ובעלי מניות, תמורת הקצאה של 19% ממניות החברה.

 

9:45 - פותחים יום/שבוע מסחר: מדדי ת"א 35 ו-125 עולים ב-0.3%; טבע מובילה את מניות 35 עם עלייה של 2.5%. בזק יורדת ב-0.6%.

 

9:40 - כלל ביוטכנולוגיה (כת"ב) מדווחת כי החברה הבת מדיוונד (מוחזקת ב-43%) קיבלה הודעה מהרשות האמריקנית למחקר ופיתוח ביו-רפואי מתקדם (BARDA)

על הרווחת ההתוויות של ה-NexoBrid במסגרת ההסכם שלה עם BARDA (כחלק מהיערכות ממשלת ארה"ב לאירועים רבי נפגעים). ההסכם הקיים בהיקף של עד 112 מיליון דולר, נחתם בשנת 2015 לתקופה של חמש שנים. BARDA הודיעה עתה למדיוונד על מימוש אופציה חוזית בהסכם המקורי להרחבת ההתוויות, בסכום של עד 22 מיליון דולר. 

 

עוד הודיעה כת"ב כי חברת eXIthera Pharmaceuticals, המוחזקת בשיעור של כ-54%, הודיעה לה כי הניסוי קליני Phase I ב- EP-7041, תרופה נוגדת קרישה (Anti-thrombotic agent) השיג את יעדיו.

 

9:20 - רכישה נוספת לפרוטרום: חברת הטעמים  מודיעה על רכישת 80% ממניות החברה הברזילאית SDFLC Brasil Indústria E Comércio, יצרנית פתרונות טעם מתוקים לתחום הגלידות והקינוחים בברזיל. פרוטרום רוכשת את החברה תמורת כ-33 מיליון דולר לצד תמורה עתידית הפופכה ביצועים עסקיים.

 

אורי יהודאי מנכ"ל פרוטרום אורי יהודאי מנכ"ל פרוטרום צילום: תומי הרפז

 

פרשן "כלכליסט" אורי טל טנא לקראת עדכון הרכב המדדים של אוגוסט: היום הקובע מבחינת שיעור החזקות הציבור בעדכון הקרוב הוא ה- 30 ביוני והיום הקובע מבחינת ערך השוק של המניות הוא ה-13 ביולי. לכן, חברות שרוצות להפיץ מניות כדי להיכנס למדד צריכות לעשות זאת עוד השבוע. אפשרות זו של הפצת מניות יוצרת אי ודאות לגבי העדכון. 

 

מניית שופרסל תעבור ממדד ת"א 90 למדד ת"א 35. אף מניה לא תצא ממדד ת"א 35. ממדד ת"א -90 צפויות לצאת המניות מנקיינד ורדהיל כאשר יתכן שגם שלאג תצא מהמדד. למדד יכנסו בוודאות קרסו והכשרת היישוב. המניות אטראו שוקי הון, אייאיאס, אדגר, פורסייט וקמטק יתמודדו על 2 או 3 מקומות פנויים נוספים במדד (2 מקומות אם שלאג תשאר במדד, 3 אם תצא). כל הפצת מניות שתכניס מניה חדשה למדד ת"א 90 תצמצם את כמות המקומות הפנויים שאותן 5 מניות מתמודדות עליהם.

 

למדד SME60 ייכנסו בוודאות המניות רדהיל ושלאג (בהנחה שיצאו מת"א 90), פורסייט וסאני תקשורת. בנוסף, שתי מניות שייכנסו בסיכוי מאוד גבוה למדד הן מנדלסון וטלרד. לפועלים איביאי יש סיכוי טוב להיות הנכנסת השביעית למדד. מלבד המניות שיעברו מ SME60 לתל אביב 100 תצא מהמדד קרדן ישראל בגלל שיעור החזקות ציבור נמוך. תחת הנחה שייכנסו 7 מניות למדד, יצאו 4 מניות עם ערך השוק הנמוך ביותר של החזקות הציבור מבין 6 המניות הבאות: כן פיט, או.אר.טי, ניסן, סקייליין, המשביר ואילקס מדיקל.

 

ממדד צמיחה צפויות לצאת פוטומדקס ואינטרגמא. שלוש המניות הבאות גבוליות מבחינת קריטריון ערך שוק של החזקות ציבור והן עשויות לצאת מהמדד: וונטייז, גבאי התחדשות עיר וגמאטרוניק. מנגד, למדד צמיחה תיכנס מניית לסיכו. מהמדד יצאו המניות שיעברו ל SME60: פורסייט, סאני תקשורת, וכנראה גם מנדלסון תשתיות, ופועלים איביאי. מנגד, המדד יקבל מ-SME60 את 4 המניות הקטנות שיצאו ממנו.

 

9:00 - פרטנר מדווחת לפני שעה קלה כיהשלימה פרעון מוקדם בסכום 500 מיליון שקל, ל-4 הלוואות שקיבלה מבנקים מסחריים. המהלך יחסוך לחברה הוצאות ריבית של כ-38 מיליון שקל, והוא כרוך ברישום הוצאה חד פעמית של 21 מיליון שקל בדוחות הרבעון השני.

 

8:10 - ממשלתיות: תשואת אג"ח ישראל ל-10 שנים (0327) עומדת הבוקר על 2%. תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים עומדת על 2.14%.

 

7:20 - בעל השליטה באקסטל מפתיע עם חדשות חיוביות: לפי דיווח של אתר הנדל"ן האמריקאי The Real Deal,החברה סגרה חבילת מימון של 900 מיליון דולר על בניין הדגל שלה - סנטרל פארק טאוור (Central Park Tower). לחברת הנדל"ן האמריקאית 2 סדרות אג"ח בבורסה - אקסטל א' ואקסטל ב'.

   

7:15 - פרשת החקירה צפויה להמשיך ולהשפיע על המסחר במניית בזק ובמניות הפירמידה ביקום ואינטרנט זהב. בזק עומדת כרגע על רצף של שלושה ימי ירידות. בסוף השבוע שעברדווח על חקירתה באזהרה של המנכ"לית סטלה הנדלר ועל חקירת מזכירת החברה לינור יוכלמן. היום מדווח "כלכליסט" על חשדות לשיבוש הליכי משפט מצד בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ומנכ"ל yes רון אילון.

 

ביום שישי דיווחה בזק לבורסה כי החברה דיווחה היום (ו') כי "למיטב ידיעת החברה, נושאי משרה ובעלי תפקידים נוספים בחברה ובחברה הבת, די.בי.אס שירותי לווין (חברתYes ) נחקרו ו/או נחקרים בידי רשות ניירות ערך. אין בידי החברה כל מידע נוסף אודות החקירה ונסיבותיה. החברה תדווח מידע נוסף בעניין זה רק אם יימסר לחברה מידע מהותי נוסף אודות החקירה או בהוראת הרשות".

 

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

7:10 - בורסת תל אביב פותחת שבוע מסחר חדש, שעם סיומו בחמישי תיפרד מהרבעון השני של 2017. את השבוע שעבר חתמו המדדים המובילים של הבורסה בצבע ירוק – מדד ת"א 35 סגר עלייה שבועית של 1%, ת"א 125 עלה ב-0.7%. במסחר של שישי בניו יורק נסגר מדד דאו ג'ונס ביציבות, נאסד"ק עלה ב-0.5% ומדד S&P 500 עלה ב-0.2%.

 

הדואליות הבכירות מציבות הבוקר פער חיובי של כ-0.5% על מדד ת"א 35, כאשר כמעט כולן שבות לבורסה המקומית בפער חיובי. היוצאת מן הכלל היא אלביט מערכות, שתפתח את המסחר בפער שלילי של 0.5%.

 

וכך הפערים החיוביים ביתר המניות: טבע 2.7%, פריגו 1.1%, מיילן 2%, כיל 0.7%, נייס 0.7%, טאואר 0.9%, גזית גלוב 1%, פרטנר 0.6%, סלקום 0.2%, סודהסטרים 0.3%, אופקו 2%. אורמת טכ' חוזרת ללא פער מהותי (0.03%).

 

 

 צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x