$
בורסת ת"א

בשל חקירת רשות ני"ע: אינטרנט זהב של אלוביץ' מקפיאה גיוס אג"ח

גיוס האג"ח היה אמור להיות בהיקף של כ-200 מיליון שקל, כאשר החברה זכתה לדירוג A3 של מידרוג. אלוביץ' מחזיק בשליטה בבזק באמצעות אינטרנט זהב ובי קומיוניקיישנס

גיל קליאן וניר טל 11:2820.06.17

חקירת רשות ניירות ערך סביב עסקאות בעלי עניין בין בזק לבעל השליטה שלה - שאול אלוביץ' - ממשיכה להכות גלים בשוק ההון. אינטרנט זהב, החברה הבת של בזק, הודיעה היום (ג') במקביל לדיווח על החקירה כי החליטה להשהות את תהליך הנפקת סדרת אגרות חוב (סדרה ה') למשקיעים מוסדיים.

 

 

 

הנפקת אגרות החוב המתוכננת באה לענות על הצורך של חברת יורוקום של אלוביץ', המחזיקה בשרשור בחברת בזק, לעמוד בחוק הריכוזיות ולקפל שכבה אחת ממבנה הפירמידה שלה עד לתום שנת 2019.

 

 

על פי התכנון, החברה תפרע חלק מחובותיה עד לשנת 2019 כאשר סכום הכסף שישמש אותה, בין היתר, יגיע מהתמורה בגין ההנפקה של סדרה ה' בהיקף של 150 מיליון שקל שאולי תורחב בעתיד. ההנפקה, שאותה מובילים ברק קפיטל ואפסילון חיתום, תישא ריבית שקלית והיא תובטח בשעבוד שלילי של מניות בי.קום.

 

בתחילת החודש קבעה סוכנות הדירוג מדרוג דירוג ברמה של A3.il באופק יציב לאגרות החוב שיונפקו בסך על עד 200 מיליון שקל. דירוג זה זהה לדירוג של סדרות האג"ח הסחירות (ג' ו-ד' שצפויות להיפרע בשנים 2019 ו-2022 בהתאמה) של אינטרנט זהב.  

שאול אלוביץ' שאול אלוביץ'

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x