שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רמי שביט: "אנחנו ללא חוב, אבל לא כולם מבינים זאת"

הנפקת האג"ח החדשה של המשביר 365 זכתה לביקוש גבוה ב־72% מהסכום שרצתה לגייס. בעל השליטה בחברה תוקף: "לצערי חלק מהמוסדיים ולא דו"חות כספיים"

אלי שמעוני 08:0214.06.17

"אם עסקת ניו פארם מתבצעת - אין לנו חוב בחברת אחזקות. החוב שלנו לפני הגיוס הוא כ־120 מיליון שקל, ולפי העסקה שעליה חתמנו, נמכור את ניו פארם לשופרסל ב־130 מיליון שקל. זה כפוף לאישורים, אבל הסיפור הוא שבסופו של דבר החברה תישאר ללא חוב", כך אמר אתמול רמי שביט, בעל השליטה במשביר 365, על רקע הביקושים לה זכתה החברה שלב המוסדי של הנפקת סדרת אג"ח חדשה (ה'). 

במסגרת השלב המוסדי, קיבלה המשביר 365 ביקושים של 76 מיליון שקל - גבוה ב־72% מהסכום שבחרה לגייס בשלב זה (43 מיליון שקל). מה שהביא לביקושים הוא תנאים נדיבים של האג"ח ביחס להנפקות האחרונות בשוק.

 

האג"ח החדשות מסדרה ה' של המשביר הן שקליות, נושאות ריבית נקובה של 5.95% ובעלות מח"מ של 4.3 שנים. הן עומדת לפירעון בארבעה תשלומים בין 2020 ל־2023. בנוסף הן מגובות בשעבוד ראשון על מניות החברה הבת המשביר בתי כלבו, וניתנות להמרה למניות המשביר 365 לפי יחס של 3.65 אג"ח למניה - יחס המבטא פרמיה של 38% ביחס למחיר הנוכחי של מניית המשביר.

 

המכרז המוסדי נסגר במחיר של 975 שקל ליחידה, לעומת מחיר מינימום של 960 שקל. מחיר הסגירה של היחידה משקף תשואה שנתית של כ־6.75%. השלב הציבורי מתוכנן להתקיים היום, ובו החברה צפויה להשלים את סך הגיוס לכ־55 מיליון שקל. האג"ח החדשות מסדרה ה' ייהנו מבטוחה חלקית על מניות המשביר בתי כלבו.

 

הריבית בהנפקה גבוהה ביחס לשוק.

"אנחנו בתחושה שהמהלך הזה הוא הצלחה. קיבלנו הרבה ביקושים, וגייסנו בריבית נמוכה משחשבנו. עכשיו המטרה היא להמשיך לממש את האסטרטגיה שלנו, שהיא מיקוד הפעילות העסקית. מכרנו את קשרי תעופה ואת ניו פארם, והורדנו מינוף ומחזור הכנסות".

 

איך בשוק ההון לא רואים את זה?

"הביקושים מראים שמי מסתכל כן רוצה לקחת חלק בהנפקות שלנו. עשינו עכשיו סבב בין מוסדיים בשוק והסברנו את החברה. לצערי חלקם קוראים עיתונים ולא דו"חות כספיים. יש לנו תזרים מזומנים מצוין, יש לנו מועדון לקוחות שמכניס 40 מיליון שקל. אחרי שההנפקה הזו תושלם החוב יגדל, אבל מולו יהיה לנו מזומן. כך בסופו של דבר החוב נטו שלנו הוא אפס. חייבים להבין שהחברה עשתה מהלך".

 

רמי שביט רמי שביט צילום: צביקה טישלר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x