$
בורסת ת"א

רשות ההגבלים עוד לא אישרה את מכירת ניו פארם, אבל המשביר כבר יודעת מה תחליט

בדו"חותיה לרבעון הראשון מציגה המשביר 365 את פעילות ניו פארם כמופסקת, למרות שמכירתה לשופרסל טרם אושרה. המשביר חתמה את הרבעון עם הפסד נקי של 9 מיליון שקל

נורית קדוש 12:3230.05.17

המשביר 365 חותמת את הרבעון הראשון עם הפסד נקי בגובה 9 מיליון שקל ומציגה את ניו פארם כפעילות מופסקת למרות שרשות ההגבלים העסקיים עדיין לא אישרה את ההסכם למכירתה לשופרסל. התוצאה מפעילות מופסקת בתקופת הדוח כוללת את הפסדי ניו פארם וטכנולוגיות, אך גם כוללת הכנסות מס נדחה בסך של כ-9 מיליון שקל בגין הסכם מכירת ניו פארם.

מכירות הקבוצה ירדו ברבעון הראשון ב-4.5% ביחס לרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-233 מיליון שקל. הירידה במכירות נגרמה מהיחלשות בתי הכלבו שמכירותיהם ירדו ב-4.8% והסתכמו ב-228 מיליון שקל. למרות זאת, רשמה הקבוצה עליה של 4.8% בהכנסות מועדון 365 של הרשת שהסתכמו ב-8.2 מיליון שקל. לצד הירידה במכירות, רשמו בתי הכלבו ירידה של 42% ברווח התפעולי שהסתכם ב-6.7 מיליון שקל אותו הסבירה החברה בכך שבתחילת השנה שינתה הרשת את שיטת התמחור, כך שאינה משתמשת עוד בציון שיעורי הנחה, אלא מציגה מחירים אחרי הנחה, למעט הנחת המועדון. בעקבות כך, נשחקה הרווחיות התפעולית ל-3% מהמכירות לעומת 5% בתקופה המקבילה אשתקד.

 

הרווח הגולמי של הקבוצה ירד ב-2.9% והסתכם ב-102 מיליון שקל. עליה של 4.7% בהוצאות המכירה והשיווק, בין היתר בגלל עלייה בשכר המינימום, הובילה את הקבוצה לחתום את הרבעון עם הפסד תפעולי של 63 אלף שקל. ההפסד הנקי של הקבוצה נגרם בעיקר בשל תוצאות ניו פארם, אשר חתמה את הרבעון הראשון עם ירידה של 12.5% במכירות שהסכמו ב-165 מיליון שקל.

 

הרווח הגולמי של הקבוצה ירד אף הוא ב-8.2% והוביל את הרשת להפסד תפעולי של 4.3 מיליון שקל. גם חברת טכנולוגיות 365 לה מחפשת החברה משקיעים חתמה את הרבעון עם הפסד תפעולי של 3.8 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x