$
בורסת ת"א

דיווח: טבע שוקלת למכור את "תיק תרופות הסרטן" שלה למען הפחתת החוב

על פי גורמים המקורבים לנושא המצוטטים בסוכנות בלומברג, טבע מקיימת התייעצויות בנוגע לאפשרות למכור את החטיבה האונקולוגית שלה, הכוללת טיפולים ללוקמיה ולסרטן לימפומה

דרור רייך 14:1926.04.17

טבע ממשיכה לבחון אופציות לצמצום היקף החוב באמצעות מימוש נכסים: החוב העצום של החברה לאחר מסע רכישות לא מוצלח שכלל את רימסה המקסיקנית, ואת אקטביס (החטיבה הגנרית של אלרגן), עומד על 37 מיליארד דולר, גבוה משווי השוק שלה. היום מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג שכחלק מההתמודדות עם החוב העצום טבע שוקלת למכור את "תיק תרופות הסרטן" שלה.

 

על פי הדיווח, מפי אנשים המקורבים לנושא, טבע מתייעצת עם יועצים פיננסיים בנוגע לאפשרות למכור את החטיבה האונקולוגית שלה, הכוללת טיפולים ללוקמיה (סרטן הדם) ולסרטן לימפומה (במערכת הלימפה).

יצחק פטרבורג מנכ"ל טבע יצחק פטרבורג מנכ"ל טבע צילום: יח"צ

 

בלומברג לא חשפו את את הרוכשת הפוטנציאלית, אך טענו כי העסק יכול למשוך משקיעים פרטיים או חברות פארמה. בטבע לא הגיבו לנושא.

 

ההכנסות מהחטיבה האונקולוגית ירדו בשנה שעברה ב-5% ל-1.14 מיליארד דולר. המכירות מהתרופות טריאנדה (לטיפול בסרטן הדם) ובנדקה (זריקה נגד סרטן הדם) נפגעו בשל התחרות - כך ציינה טבע בדוחותיה. טבע מנהלת בימים אלה מגעים עם מורגן סטנלי על מכירת עסקי בריאות האישה שלה, תמורת 2 מיליארד דולר - גם מכירה זו נועדה להקטנת החוב.

 

מטבע נמסר בתגובה: "כפי שתוקשר בחודשים האחרונים, טבע בוחנת כל הזדמנות למיקוד עסקי ולשיפור בתפעול, בתהליכים ובמבנה. אנו יכולים לאשר שכחלק מתהליך זה טבע בוחנת מספר אפשרויות למבנה העתידי של העסק האונקולוגי, ובכלל זה מכירה. מעבר לכך טבע לא יכולה להגיב לספקולציות בשוק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x