$
שווקי חו"ל

נטפליקס מגייסת מיליארד דולר באג"ח

חברת הסטרימינג האמריקאית, שגייסה סכום דומה בחודש אוקטובר אשתקד, לא ציינה במפורש למה מיועד הכסף אך לפי הערכות בשוק היא תשתמש בו בכדי לקדם ולהרחיב את תחום התכנים המקוריים בהפקתה

שירות כלכליסט 17:4424.04.17

חברת נטפליקס (Netflix) הודיעה היום (ב') על גיוס נוסף של 1.08 מיליארד דולר באמצעות הנפקת אג"ח. חברת הסטרימינג האמריקאית, שגייסה סכום דומה בחודש אוקטובר אשתקד, לא ציינה במפורש למה מיועד הכסף אך לפי הערכות בשוק היא תשתמש בו בכדי לקדם ולהרחיב את תחום התכנים המקוריים בהפקתה.

 

בהצהרה הרשמית שפרסמה החברה נכתב כי היא מתכוונת להשתמש בכסף למטרות כלליות כמו רכישות תוכן, השקעות הון, רכישות פוטנציאליות ועסקאות אסטרטגיות. במכתב שפרסמה בשבוע שעבר עת פרסום הדוחות הכספיים הרבעוניים ניסתה נטפליקס להרגיע את דאגותיהם של המשקיעים בזה שהיא נוטלת על עצמה יותר מידי חוב: "יחס החוב על ההון העצמי של החברה, העומד על מתחת ל-10%, נמוך באופן משמעותי בהשוואה לחברות תקשרות המקבילות (30%-70%). לכן, נמשיך להוסיף חוב בטווח הארוך (כולל הרבעון השני של 2017) לפי הצורך בכדי לממן את הרחבת התוכן המקורי".

 

נטפליקס פרסמה בתחילת השבוע שעבר את תוצאותיה הכספיות של הרבעון הראשון לשנת 2017 והציגה רווח למנייה שעלה על הצפי ועמד על 40 סנט למניה לעומת צפי לרווח של 37 סנט למניה. במקביל נרשמה אכזבה במספר המנויים הכולל. הכנסות ברבעון הראשון עמדו על 2.64 מיליארד דולר, בהתאם לצפי. ברבעון המקביל אשתקד עמדו מכירות החברה על 1.96 מיליארד דולר - עלייה של כמעט 35%. עם זאת, מספר המנויים הכולל של החברה אכזב - עמד על 98.75 מיליון לעומת צפי ל-98.93 מנויים.

 

נטפליקס נטפליקס צילום: אי פי איי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x