$
בורסת ת"א

ה-FDA מעלה חששות לגבי בקרת הייצור במפעל של טבע בסין

טבע מציינת כי מכתב האזהרה של ה-FDA, התקבל כבר ב-10 באפריל, ונבע מבדיקה רגולטורית של המפעל בספטמבר. החברה תגיב על המכתב עד 1 במאי

דרור רייך 19:2213.04.17

רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) העלתה חששות לגבי בקרת הייצור במפעל של טבע, כך מדווחת ענקית התרופות הישראלית הבינלאומית. טבע מציינת כי מכתב האזהרה של ה-FDA, התקבל כבר ב-10 באפריל, ונבע מבדיקה רגולטורית של המפעל בספטמבר.

 

טבע הודיעה היא נמצאת בתהליך של טיפול בתלונות של ה-FDA ותגיב על כך במכתב עד ה-1 במאי.

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לפני כחצי שנה דיווחה טבע על קבלת מכתב אזהרה מה-FDA בנוגע למפעל הייצור של החברה בעיר גודולו שבהונגריה. מכתב האזהרה התייחס גם כן לביקורת על נהלי ייצור. מוקדם יותר השנה אסר ה-FDA על טבע לייבוא לארצות הברית מוצרים שייוצרו במפעל זה.

 

לפני כשבוע נודע כי החוב הענק שטבע צריכה לשרת בעקבות הרכשה של אקטיביס נותן את אותותיו, וסוכנות הידיעות בלומברג פרסמה כי חברת התרופות הישראלית תעמיד למכירה את החטיבה לבריאות האישה תמורת עד 2 מיליארד דולר.

 

בבלומברג ציטטו אנשים המקורבים לנושא ושטבע בוחנת את מכירת עסקי הבריאות הנשים, במטרה לצמצם את החוב. עוד נאמר כי טבע עובדת עם מורגן סטנלי כדי למצוא קונה ותתחיל את תהליך המכירה כבר בחודש מאי הקרוב.

 

טבע נמצאת כעת לאחר מסע רכישות לא מוצלח שכלל את רימסה המקסיקנית ואת אקטביס, החטיבה הגנרית של אלרגן. טבע סוחבת גיבנת חוב של 37 מיליארד דולר, גבוה משווי השוק שלה.

 

 

יצחק פטרבורג, מנכ"ל טבע יצחק פטרבורג, מנכ"ל טבע צילומים: עמית שעל, בלומברג

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x