$
בורסת ת"א

מניבים רוכשת 50% ממרכז סנטרו ברחובות תמורת 128.5 מיליון שקל

קרן הריט רכשה את הנכס מהחברות יוחננוף ופרשקובסקי; נכון להיום הנכס מושכר בשיעור תפוסה של 60% אולם ה-NOI הצפוי ממנו בהנחת שכירות מלאה הוא 19 מיליון שקל - תשואה של 7.3%

אורן פרוינד 11:1809.04.17

עסקה ראשונה לאחר ההנפקה. קרן הריט מניבים שנוסדה על ידי שרון שוופי ואיתי מל, שהונפקה בתל אביב בשבוע שעבר לפי שווי של 263 מיליון שקל אחרי הכסף, הודיעה היום (א') על עסקה רביעית מאז היווסדה.

 

הקרן רכשה מהחברות יוחננוף ופרשקובסקי מחצית ממרכז המסחרי החדש סנטרו ברחובות תמורת 128.5 מיליון שקל. נכון להיום המרכז המסחרי מושכר בשיעור תפוסה של 60% אולם ה-NOI הצפוי ממנו בהנחת שכירות מלאה הוא 19 מיליון שקל, כך שהעסקה משקפת תשואה של 7.3% לנכס (ללא הוצאות עסקה). במניבים הסתמכו על העובדה שיוחננוף ופרשקובסקי צפויים להעביר את המטות שלהם למתחם שישלב גם אזור משרדים.

 

מניבים צפויה בנוסף לשלם הוצאות עסקה של 10 מיליון שקל (מס רכישה, הוצאות משפטיות ודמי תיווך). מניבים תממן את העסקה ממקורותיה העצמיים ולא באמצעות הלוואה בנקאית. בין הצדדדים נקבע מנגנון חלוקת רווחים. החל ממועד השלמת העסקה, תהיה זכאית החברה במשך שנה וחצי ל-8 מיליון שקל הראשונים לכל שנת שכירות, שיתקבלו על חשבון דמי השכירות במתחם. דמי השכירות שמעל 8 מיליון שקל ועד 16 מיליון שקל לשנה יהיו לזכות המוכרות. דמי שכירות שמעל 16 מיליון שקל יחולקו בין הצדדים בחלקים שווים. 

 

מימין - עופר אברם מנכ"ל החברה שרון שוופי – יו"ר החברה איתי מל סגן יו"ר החברה מניבים מימין - עופר אברם מנכ"ל החברה שרון שוופי – יו"ר החברה איתי מל סגן יו"ר החברה מניבים צילום: נועה זני

 

קרן הריט מניבים השלימה ביום חמישי האחרון את ההנפקה הראשונית בבורסה, שבה גויסו 63 מיליון שקל לפי שווי אחרי הכסף של 320 מיליון שקל. בנוסף הנפיקה הקרן אג"ח ב-230 מיליון שקל בריבית צמודה של 2.1% .

 

עד היום ביצעה מניבים שלוש עסקאות, האחרונה שבהן בינואר, ובה רכשה מבנה לוגיסטי באזור התעשייה הרטוב, הסמוך לבית שמש, בתמורה ל־82 מיליון שקל. הנכס הנרכש צפוי להניב בעשר השנים הקרובות הכנסות תפעוליות נטו (NOI) של כ־5.6 מיליון שקל בשנה בממוצע, סכום המשקף תשואת NOIשל 6.8% בשנה. המבנה, ששטחו 15 אלף מ"ר על מגרש של 24 דונם, מושכר לחברת לוגיסטיקר מקבוצת ממן - מקבוצות הלוגיסטיקה הגדולות בישראל. בניית המרכז הלוגיסטי הושלמה בחודשים האחרונים, ולוגיסטיקר שכרה אותו לתקופה של חמש שנים עם אופציית הארכה לחמש שנים נוספות. המחיר בעסקה מגלם שווי של כ־5,500 ש"ח למ"ר. בהסכם עם הקרן נקבע כי ההוצאות השוטפות על החזקת המבנה יחולו על השוכר.

 

באוקטובר 2015 דיווחה מניבים על רכישת נכס בראש העין, המיועד בעיקר לאחסנה ולמשרדים, ב־77 מיליון שקל. העסקה שיקפה תשואה שנתית של כ־8%. באפריל 2016 דיווחה הקרן על רכישת בניין מלם בירושלים ב־95 מיליון שקל, סכום ששיקף תשואת NOIשל כ־7.4% על ההשקעה.

 

באוגוסט האחרון הצטרף לקרן עופר אברם, בעבר סמנכ"ל וראש תחום המשרדים בקבוצת עזריאלי, שגם מונה למנכ"ל. השותפים הנוספים במניבים הם המייסדים שרון שוופי ואיתי מל. שוופי כיהנה בעבר כמנכ"לית גב־ים מקבוצת נכסים ובניין, ומל כיהן בתפקידי ניהול בחברות איטונג ותיא השקעות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x