$
שווקי חו"ל

הסינים ידרשו מבורסות הביטקוין לזהות לקוחות; הביטקוין מאבד בתגובה 10% מערכו

טיוטת הנחיות חדשה מגלה את התוכניות של הבנק המרכזי הסיני להחיל לראשונה פיקוח על הסחר במטבע הווירטואלי - תוך הטלת חובות איסור הלבנת הון על הבורסות המקומיות

גיל קליאן 09:3417.03.17
הסינים רוצים להחמיר את הרגולציה על בורסות הביטקוין שהתפתחו במדינה - ושוקלים לדרוש מהבורסות לעקוב אחר עסקאות חשודות, וכן לזהות את לקוחותיהן.

 

התוכנית החדשה של סין גורמת בינתיים לירידות חדות במטבע הווירטואלי - שנסחר כעת בירידה של 10% למחיר של 1,106 דולרים.

 

הבדיקות האחרונות של הרגולטור הסיני כבר גרמו לבורסות הסיניות לדקדק יותר בעסקאות שהן מאשרות, וכן גרמו למשקיעים סיניים רבים לנטוש את המסחר במטבע (לפחות באמצעות הבורסות המקומיות). בחודש האחרון, עסקאות ביטקוין באמצעות יואן תפסו 17% מנפח המסחר הגלובלי בביטקוין, לעומת 97% בחצי השנה האחרונה.

 

לפי טויטת ההנחיות החדשות, המטרה היא להכפיף את בורסות הביטקוין לרגולציה המוטלת כיום על המערכת הבנקאית, לרבות חוקי הלבנת הון. כמו כן, המטרה היא להחיל פיקוח של הבנק המרכזי הסיני באופן שוטף על בורסות הביטקוין. אם ייכנסו לתוקף, ההנחיות יחייבו את בורסות הביטקוין להתקין מערכות לניטור עסקאות ומעקב אחרי תנועות חשודות - כמו הבנקים המסורתיים.

 

מצד אחד מדובר בגזירה קשה עבור המטבע - שאחד היתרונות המרכזיים שלו הוא אנונימיות וחוסר יכולת למעקב אחרי המסחר בו - אך מצד שני מדובר באיתות מצד השלטונות בסין כי הם יהיו מוכנים להשלים עם מסחר בביטקוין.

 

 

 צילום: גטי אימג'ס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x