$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מתחילה להניב: קרן הריט מניבים יוצאת להנפקת מניות לפי שווי של 270 מיליון שקל

קרן הריט, שגייסה לפני כשנה וחצי 267 מיליון שקל, מצטרפת לגל ההנפקות הראשוניות בת"א. מתחילה היום רוד שואו בניסיון לגייס 80–70 מיליון שקל במניות, ועד 100 מיליון שקל נוספים באג"ח. לפי תקנות הריט, מניבים חייבת להנפיק עד אוקטובר

גולן חזני 07:0113.03.17

ההנפקה של קרן הריט מניבים יוצאת לדרך ברוד שואו שמתחיל היום. ל"כלכליסט" נודע כי הקרן תנסה לגייס 70–80 מיליון שקל בהנפקת מניות לפי שווי של כ־270 מיליון שקל לפני הכסף וסכום נוסף של עד 100 מיליון שקל באיגרות חוב.

 

את ההנפקה יוביל פועלים אי.בי.אי חיתום. פועלים שוקי הון ובית ההשקעות אי.בי.אי, בעלי השליטה בחברת החיתום, היו בין המשקיעים בקרן, שגייסה 267 מיליון שקל בנובמבר 2015. עם המשקיעים הנוספים בקרן נמנו בתי ההשקעות מיטב דש והלמן אלדובי, קרן הפנסיה גילעד ואוניברסיטת בר־אילן.

 

מניבים היא קרן להשקעות בנדל"ן, שרוכשת נכסים מניבים בתמהיל שימושים רחב - מבני משרדים, הייטק, תעשייה ולוגיסטיקה - באזורי ביקוש שונים בישראל.

באוגוסט האחרון הצטרף לקרן עופר אברם, בעבר סמנכ"ל וראש תחום המשרדים בקבוצת עזריאלי, שגם מונה למנכ"ל. השותפים הנוספים במניבים הם המייסדים שרון שוופי ואיתי מל. שוופי כיהנה בעבר כמנכ"לית גב־ים מקבוצת נכסים ובניין, ומל כיהן בתפקידי ניהול בחברות איטונג ותיא השקעות.

 

מחלקות 90% מהרווחים

 

על פי תקנות הריט, מניבים מחויבת להנפיק בבורסה עד אוקטובר השנה. קרנות הריט, שנהנות מהטבות מס (בעיקר לגופים מוסדיים), מחויבות להנפיק בבורסה לאחר תקופת הבשלה הקבועה בחוק וכן לחלק 90% מרווחיהן למשקיעים. מדובר במכשיר פיננסי שהחל את דרכו בארה"ב ומשם הועתק למקומות נוספים בעולם. באחרונה נחקק חוק הריטים החדש בישראל, שאמור להקל בהקמת קרנות ריט חדשות. הקרנות מחזיקות בנדל"ן מניב במטרה לאפשר לציבור הרחב להשקיע באפיק באופן שידמה השקעה ישירה בנדל"ן.

 

עופר אברם, שרון שוופי ואיתי מל עופר אברם, שרון שוופי ואיתי מל צילום: נועה זני

עד היום ביצעה מניבים שלוש עסקאות, האחרונה שבהן בינואר, ובה רכשה מבנה לוגיסטי באזור התעשייה הרטוב, הסמוך לבית שמש, בתמורה ל־82 מיליון שקל. הנכס הנרכש צפוי להניב בעשר השנים הקרובות הכנסות תפעוליות נטו (NOI) של כ־5.6 מיליון שקל בשנה בממוצע, סכום המשקף תשואת NOI של 6.8% בשנה. המבנה, ששטחו 15 אלף מ"ר על מגרש של 24 דונם, מושכר לחברת לוגיסטיקר מקבוצת ממן - מקבוצות הלוגיסטיקה הגדולות בישראל. בניית המרכז הלוגיסטי הושלמה בחודשים האחרונים, ולוגיסטיקר שכרה אותו לתקופה של חמש שנים עם אופציית הארכה לחמש שנים נוספות. המחיר בעסקה מגלם שווי של כ־5,500 ש"ח למ"ר. בהסכם עם הקרן נקבע כי ההוצאות השוטפות על החזקת המבנה יחולו על השוכר.

 

באוקטובר 2015 דיווחה מניבים על רכישת נכס בראש העין, המיועד בעיקר לאחסנה ולמשרדים, ב־77 מיליון שקל. העסקה שיקפה תשואה שנתית של כ־8%. באפריל 2016 דיווחה הקרן על רכישת בניין מלם בירושלים ב־95 מיליון שקל, סכום ששיקף תשואת NOI של כ־7.4% על ההשקעה.

 

קרן ריט רביעית בבורסה

 

קרנות ריט נוספות, שכבר נסחרות בבורסה, הן ריט 1 הנסחרת לפי שווי של 1.9 מיליארד שקל וסלע קפיטל שנסחרת לפי שווי 908 מיליון שקל. קרן נוספת היא קרן מגוריט, המתמחה בהשקעות בנדל"ן למגורים ונסחרת לפי שווי של 207 מיליון שקל.

 

ההתעוררות שנרשמת בתחום ה־IPO בתל אביב מתחילת השנה כוללת, בין היתר, את ההנפקות של אוברסיז, נובולוג, מנרב ומדיפאוור. חברות נוספות שנערכות להנפקה הן יצרנית המל"טים אירונאוטיקס, חברת מועדוני הכושר הולמס פלייס ויבואנית האופנועים מטרו מוטור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x