$
בורסת ת"א

ועדת דח"צים תכריע למי יימכרו הקניונים של ארנה

בעל השליטה מרכוס וובר נסוג מדבקותו במגעים מול קרן ריט 1. הפניקס, המחזיקה ב־25% מהנכס באשדוד, הבהירה כי בידיה זכות סירוב ראשונה

גולן חזני 08:5809.03.17

בעל השליטה בארנה גרופ מרכוס וובר לוקח צעד אחורה במהלך למכירת שני המרכזיים המסחריים של החברה לקרן ריט 1. ארנה הודיעה לבורסה אתמול על הקמת ועדה מתוך הדירקטוריון שתטפל במכירת הקניונים הללו - המרכז המסחרי סטאר סנטר באשדוד וקניון ארנה בנהריה. בוועדה יהיו חברים שני הדח"צים של ארנה, דן לוין ורו"ח דורון קופמן, נשיא לשכת רואי החשבון לשעבר.

אף שהדבר אינו מצויין בדיווח, ההחלטה מרחיקה את הסיכוי של ריט 1 לקבל תקופת בלעדיות. בדיווח על מינוי הדח"צים לא נמסר מידע על המשך המשא ומתן עמה, ולפיכך ייתכן שבכוונת הועדה לנהל הליך אחר למכירת החברה.

 

מניית ארנה גרופ ממשיכה לטפס ואתמול עלתה ב־10.6% במחזור של 550 אלף שקל. זאת בהמשך לזינוק של 38% שרשמה שלשום.

 

בינתיים פנתה לארנה גרופ חברת הביטוח הפניקס, המחזיקה ב־25% ממניות סטאר סנטר באשדוד. הפניקס הבהירה כי בידיה זכות סירוב ראשונה לרכישת 75% המניות של ארנה גרופ בנכס.

 

מרכוס וובר מרכוס וובר צילום: אלון רון

 

ביקורת קשה על המגעים בזמן שיש הצעה גבוהה יותר

ריט 1 הציעה לרכוש את המרכז המסחרי באשדוד ואת הקניון בנהריה תמורת 805 מיליון שקל בתוספת מע"מ. בדיווחים הקודמים נמסר כי ארנה גרופ מנהלת עם הקרן משא ומתן, וכי לאחר החלטת הדירקטוריון להתקדם במגעים התקבלה הצעה נוספת של 840 מיליון שקל בתוספת מע"מ. את ההצעה הגבוהה יותר הגישה רבוע כחול נדל"ן שבשליטת מוטי בן־משה, והיא מותנית בבדיקות נאותות.

 

שלשום נחשף ב"כלכליסט" על שתי ההצעות שקיבלה ארנה ושאישרה בהודעה לבורסה. שתי ההצעות גבוהות מהצעה שהעמיד וובר עצמו לפני כשלושה כחודשים - 790 מיליון שקל כולל מע"מ. הצעה זו נפסלה על ידי שני הדח"צים שמונו לבחון אותה.

 

ההחלטה להתקדם במגעים עם ריט 1 עוררה ביקורת קשה, כולל מצד בעל המניות הגדול מהציבור (23%) אברהם נניקשוילי, שהיה בעל השליטה בחברה לפני וובר. נניקשוילי הזהיר את הדירקטוריון במכתב ששיגר באמצעות עורך דין שלא להעניק תקופת בלעדיות לריט 1 אף על פי שדרשה זאת, מכיוון שהפער בין ההצעות הוא גבוה ועומד על 35 מיליון שקל - סכום שהחברה מאוד זקוקה לו במצבה. ככל הנראה התקבל גם מכתב מבעל מניות קטן יותר באותה נימה.

 

ברקע עזיבת המנכ"לית, הכדור עובר לדח"צים

אף שהודיעה על התפטרות מתפקיד המנכ"לית, מיכל פוקס תמשיך לכהן עד סוף החודש בתפקידה. עד אתמול היתה פוקס מעורבת בהליך המכירה ואילו עתה עובר הכדור למגרש של שני הדח"צים. סביר כי את השינוי הזה הוביל וובר עצמו, שאינו שוהה בארץ.

 

ככל הידוע הפרסומים האחרונים הציתו מחדש את העניין של גורמים שהתעניינו ברכישת שני הקניונים בעבר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x