שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

תאת טכנולוגיות מסכמת רבעון: עלייה של 15% בהכנסות שהסתכמו ל-25 מיליון דולר

עיקר הגידול בהכנסות ברבעון הרביעי מיוחס למכירות בתחום מחליפי החום; העלייה בהוצאות התפעול ורווח הון חד פעמי שנרשם ברבעון הקודם הורידו את הרווח התפעולי ב-27% ל-2.1 מיליון דולר

ניר טל 15:3007.03.17

חברת תאת טכנולוגיות מפרסמת היום (ג') את הדו"חות הכספיים לרבעון האחרון ולסיכום שנת 2016. היקף ההכנסות של החברה מגדרה הסתכם בכ-25 מיליון דולר, גידול של 15.2% בהשוואה לרבעון המקביל אז הסתכמו ההכנסות בכ-21.7 מיליון דולר. עיקר הגידול בהכנסות מיוחס למכירות בתחום מחליפי החום כפי שמציין יגאל זמיר, מנכ"ל ונשיא החברה.

 

הרווח המתואם (NON GAAP) הסתכם בכ-1.755 מיליון דולר וזאת בהשוואה להפסד של 1 מיליון דולר ברבעון המקביל. הפער מיוחס לרווח הון שרשמה החברה בגין רכישה שביצעה החברה המקביל בשנת 2015. 

 

הרווח התפעולי ירד ב-27% והסתכם ב-2.1 מיליון דולר, בהשוואה ל-2.9 מיליון דולר אשתקד, חרף הגידול בהכנסות וזה מיוחס לשתי סיבות: גידול בהוצאות התפעול של החברה ורווח שרשמה החברה ברבעון המקביל (ע"פ כללי החשבונאות בארה"ב, הרווח שרשמה החברה נרשם לפי הרווח התפעולי). כמו כן, במהלך הרבעון ייצרה החברה תזרים מזומנים של 4.8 מיליון דולר מפעילות שוטפת - פי חמישה בהשוואה לרבעון המקביל. בשורה התחתונה, תאת רושמת רווח נקי של 1.6 מיליון דולר זאת בהשוואה לרווח נקי של 3 מיליון דולר ברבעון המקביל. מדובר ירידה של 45%.


 

תאת טכנולוגיות, שנמצאת בשליטתה של קרן פימי (59.5%) מספקת שירותים ומוצרים לשוק התעופה האזרחי והצבאי. את פעילותה היא מרכזת בארבע מגזרים שעיקרם בתכנון וייצור של מערכות חום (OEM) וחלקים נוספים, ומתן של שירותי תחזוקה (MRO) לחברות התעופה ויצרניות המטוסים. מדובר על סיבוב שני של הקרן בשליטה על החברה לאחר שבשנת 2013 רכשה הקרן 53.7% מהון המניות של החברה מחברת האם בהליך כינוס נכסים לפי שווי שוק של 233 מיליון שקל.

 

בחודש דצמבר האחרון, רכשה הקרן בניהולו של ישי דוידי 6% נוספים מהון המניות של החברה תמורת 4 מיליון דולר (לפי מחיר של 7.5 דולר למניה) ועתה עומדת אחזקתה על 59.5%. יחס ההון למאזן של החברה עומד על 79%, ובקופת המזומנים שלה סכום של 21.5 מיליון דולר. נכון להיום נסחרת החברה לפי שווי שוק של 261 מיליון שקל לאחר שמניית החברה (דואלית) רשמה ירידה של 9% מתחילת השנה.

 

בפרספקטיבה שנתית רושמת החברה גידול של 10% במחזור ההכנסות שהסתכמו בכ-96 מיליון דולר בהשוואה ל-85 מיליון דולר בשנת 2015. מרבית הכנסותיה (טרם צוין הפילוח הגיאוגרפי לסיכום שנה) הוא ממכירות בארה"ב ובעיקר לשוק התעופה האזרחי. כמו-כן, למעלה משני שליש מהכנסותיה (68%) מיוחס לפעילות מכירת השירותים ללקוחות כאשר היתר (32%) מיוחס למכירת מוצרי החברה. הרווח התפעולי הסתכם בכ-4.1 מיליון דולר, ומשקף שיעור רווחיות תפעולית של 4.3% לשנת 2016.

 

בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי חשבונאי של 62 אלף דולר בלבד וזאת בהשוואה לרווח נקי של קרוב ל-6 מיליון דולר אשתקד. הרווח הנקי המתואם הסתכם בכ-2.8 מיליון דולר וזאת בהשוואה ל-370 אלף דולר אשתקד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x