$
בורסת ת"א

מידרוג מעלה את הדירוג לרבוע כחול נדל”ן ל-A1.il באופק יציב

העלאת הדירוג נובעת בין היתר מסיום הסדר החוב בחברה האם אלון רבוע כחול, באמצעות גיוס חוב חדש בתנאי פריסה שמקטינים את החשיפה לצרכים תזרימיים משמעותיים

גולן חזני 19:5601.03.17
חברת הדירוג מידרוג העלתה היום (ד') את הדירוג של אגרות החוב של רבוע כחול נדל"ן בדרגה אחת ל- A1.il עם אופק יציב.
מה דעתך על מניית רבוע נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לדברי האנליסטים דניאל ליפינסקי ורן גולדשטיין "העלאת הדירוג נובעת, בין היתר, מסיומו של הסדר החוב בחברה האם אלון רבוע כחול, בין היתר, באמצעות גיוס חוב חדש בתנאי פריסה אשר מקטינים את החשיפה לצרכים תזרימיים משמעותיים העלולים להשפיע על החברה וכן לאור התקדמות בתהליכי הסדרת המחלוקות מול נאמני חברת מגה".

 

ביום חמישי האחרון הודיעה רבוע כחול נדל"ן על פשרה שבה תקבל 30 מיליון שקל מקופת נאמני מגה, וחידוש הסכמי השכירות מול הרשת שבשליטת יינות ביתן, עד 2023 עם אופציה לחידוש עד 2031.

 

האניליסטים מציינים את העובדה שהתלות של החברה בשוכר יחיד (בעיקר רשת מגה של קבוצת אלון רבוע כחול), עמדה על 80%-85% בשנים 2012-2014, אולם חשיפה זו קטנה בינתיים וצפויה לקטון עוד עם תחילת הפעילות של פרוייקט השוק הסיטונאי והמרכז המסחרי שבו".

 

מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: אוראל כהן ויובל חן

 

במידרוג מציינים עוד כי מצבת הנכסים של רבוע נדל"ן ממוקמת ברובה באזורי ביקוש, והיא נהנית משיעורי תפוסה גבוהים לאורך זמן והינה אטרקטיבית לשוכרים פוטנציאליים. מידרוג קובעת כי רבוע נדל"ן זוכה לגמישות פיננסית טובה הנגזרת בעיקר מנכסים לא משועבדים בהיקף משמעותי ולה יתרות נזילות בהיקף משמעותי התואם את צרכי החוב.

 

בן משה אמר כי הוא רואה בהעלאת דירוג רבוע נדל"ן תמיכה חשובה נוספת של שוק ההון הישראלי לדרך העסקית החדשה של רבוע נדלן ושל הקבוצה כולה וכי הוא נחוש להמשיך לשפר את התוצאות העסקיות של רבוע נדלן ושל החברות האחרות לרווחת המשקיעים וכלל בעלי העניין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x