$
בורסת ת"א

ביהמ"ש הרחיב את העיקול על ארנה גרופ בעקבות תביעת רוני מאנה

מאנה תובע 5.8 מיליון שקל בטענה שלא קיבל את דמי התיווך בעסקת המכירה של קניון ארנה הרצליה קרן ריאליטי. השופט הרחיב את העיקול גם לחברה הבת אס.אל.אס מפרשים, שמחזיקה בקניונים

אורן פרוינד 17:3727.02.17

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרחיב לאחרונה את העיקול הזמני על נכסיה של חברתארנהגרופ של מרכוס וובר ואברהם נניקשווילי, בעקבות תביעה שהגיש המתווך רוני מאנה נגד החברה. השופט נפתלי שילה הרחיב את העיקול גם לחברה הבת אס.אל.אס מפרשים, שמחזיקה בקניונים.

 

מאנה הגיש לפני חודש, באמצעות עורכי הדין זוהר לנדה וגל ליפשיץ ממשרד ברנע, תביעה על סך 5.8 מיליון שקל בטענה שלא קיבל את דמי התיווך שמגיעים לו בעסקת המכירה של קניון ארנה הרצליה לידי קרן ריאליטי.

 

בכתב התביעה צירף מאנה העתקים של הודעות טלפון שהחליף עם מנכ"לית ארנה גרופ, מיכל פוקס. בין השאר נכתב בהודעות: "ישבנו שעות וימים עם הקרן כדי להביא אותם למחיר שרצית שנגיע. עשינו עבודה נהדרת והצלחנו לשכנע את הבעלים להסכים למחיר ומפה המשכנו הלאה. אני גם הצלחתי לגרום לקרן לרדת מהרבה סעיפים שהיו יכולים לגרום פיצוץ העסקה כמו למשל הנושא של ההגבלים העסקיים. אני מזכיר שבסיומה של הפגישה עם מר דיין שהתעניין לקנות את הקניון נשארנו בחדר את ואיש הכספים שלך ודיברנו על נושא העמלה. ביקשנו 2% פלוס מע"מ ואת אמרת שאת לא משלמת יותר מ-1.5% פלוס מע"מ ואת ביקשת שכל המתווכים שמעורבים בעסקה יחתמו על הנייר".

רוני מאנה. "סומך על בית המשפט" רוני מאנה. "סומך על בית המשפט" צילום: אלדד רפאלי

 

בית המשפט המחוזי קיבל לפני שבועיים את טענותיו של מאנה והטיל צו עיקול זמני על מספר נכסים של ארנה גרופ בשווי של עד 5.8 מיליון שקל, הסכום אותו תבע מאנה

מהחברה ובמקביל גם באופן אישי מהמנכ"לית מיכל פוקס. הסכום מחושב לפי עמלת תיווך של 1.5% מהיקף העסקה בגובה של 335 מיליון שקל בתוספת מע"מ.

 

"אני סומך על בית המשפט שהצדק ינצח", אמר מאנה ל"כלכליסט". "עשיתי עבודה יוצאת מן הכלל והייתי הגורם היעיל בעסקת התיווך. לראיה, קרן ריאליטי ציינו אותי במכתב מלא תשבחות שלא מותיר ספק שאני הייתי הגורם המקשר ואני ייצגתי את שני הצדדים".

 

השופט שילה קבע כי צו העיקול לא יחול על נכסיה האישיים של המנכ"לית פוקס ובנוסף לא יחול על מספר נכסים של ארנה גרופ כמו תשלומי משכורות וחשבונות עו"ש.

 

באופן תמוה בארנה גרופ בחרו שלא לדווח על צו העיקול שניתן בטענה כי הדבר "אינו מהותי" לעסקיה. ארנה גרופ, נזכיר, נמצאת בהליך הסדר חוב עם הבנקים המלווים שלה ובמצב נזילות קשה במיוחד עם גרעון של 333 מיליון שקל בהון החוזר שלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x