$
בורסת ת"א

שופרסל בוחנת אפשרות לרכישת רשת ניו פארם

הרשת שבשליטת אי.די.בי מודיעה על ביצוע "בדיקות היתכנות ראשוניות" בלבד של רכישת ניו פארם מקבוצת "המשביר" של רמי שביט. הבדיקות נוגעות בין היתר למגבלות אפשריות של הגבלים עסקיים

נורית קדוש 09:0312.02.17

שופרסל מודיעה הבוקר (א') כי היא בוחנת אפשרות לרכישת ניו פארם - רשת מוצרי הפארמה של קבוצת המשביר 365 שבשליטת רמי שביט.  

בהודעת שופרסל שבשליטת דסק"ש מקבוצת  אי.די.בי נאמר כי במסגרת בדיקת "היתכנות ראשונית", מתבצעות בדיקות מקדמיות הנוגעות בין היתר לסוגיות בדיני הגבלים עסקיים. "אין כל ודאות כי הבדיקות כאמור יובילו להסכמות בין הצדדים או שייחתם הסכם בין הצדדים", נאמר בהודעה. 

 

מה דעתך על מניית שופרסל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

תנופת הצמיחה של שופרסל מפנה את רשת המזון לחיפוש מנועי צמיחה חדשים, מול הרחבה משמעותית של פעילות המותג הפרטי. לפני כחודשיים אמר מנכ"ל החברה איציק אברכהן בראיון ל"כלכליסט" כי השנה תעצים שופרסל את פעילותה בתחום הפארם.

 

״אחד המהלכים הבאים זה עולם הפארם. יש בשוק שחקן וחצי (סופר פארם וניו פארם נ"ק) שהגיע הזמן ששופרסל תתחרה בו באופן מאסיבי. שקיפות המחירים שתחול כעת על הפארמים זו דרמה גדולה. אנחנו מודעים למחירים שלהם, עוקבים אחריהם וחותרים להוזלת המחירים של מוצרי הקוסמטיקה והטיפוח״. הצהיר אברכהן בראיון האמור.

 

בשעה שהדברים נאמרו שופרסל כבר נכנסה באמצעות המותג הפרטי שלה  לקטגוריות ליבה של רשתות הפארם, ובראשן תחליפי חלב לתינוקות וחיתולים.

 

שופרסל מדגישה בהודעתה לבורסה היום כי לצד התקיימות הבדיקות, אין כל ודאות כי הן יובילו להסכמות בין הצדדים.

 

 צילום: אוראל כהן

 

ניו פארם הודיעה כי קיבלה פניה מחברת שופרסל בדבר רצונה של האחרונה לבחון היתכנות לרכישת חברת הבת, ניו פארם ואישרה לה לבצע בדיקות כאמור.

עוד הוסיפה ניו פארם כי למען הסר ספק יובהר, כי החברה לא קיבלה כל הצעה קונקרטית משופרסל לרכישת ניו פארם ואין כל ודאות כי בחינה כאמור על ידי שופרסל תוביל להסכמות בין הצדדים. לאור זאת, החברה ממשיכה בביצוע תכניות העבודה שלה, הכוללות פעולות התייעלות, רה ארגון ומיזוג משפטי בין ניו פארם לבין חברת הבת הנוספת, המשביר לצרכן בתי כלבו, אשר ישלים את האיחוד התפעולי שבוצע בין החברות כבר בחודש אוגוסט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x