$
מט"ח וסחורות

סין נותנת רוח גבית ליואן: הקפיצה את שער הייחוס בשיעור הגבוה מאז 2005

הבנק המרכזי של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם קבע את שער הייחוס של היואן על 6.86 מול הדולר, לעומת 6.93 ביום ה' - שינוי של 0.9%

שירות כלכליסט 20:4806.01.17

הבנק המרכזי של סין האיץ היום (ו') את מאמציו לתמוך במטבע נוכח חששות לגבי זליגת הון מהכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

 

הבנק קבע את שער הייחוס של היואן על 6.8668 מול הדולר, לעומת 6.9307 אתמול. השינוי, בשיעור של 0.9%, הוא הגדול ביותר שנעשה מאז 2005, על פי נתונים בידי סוכנות רויטרס. הרמה החדשה של הין היא הגבוהה ביותר מאז 6 בדצמבר.

 

הבנק המרכזי של סין מאפשר ליואן לאבד לכל היותר 2% נגד הדולר, לעומת השער הקבוע הרשמי. בימים האחרונים נוקטות הרשויות בסין צעדים לחיזוק היואן, נוכח הטלטלה בשוק הגלובלי עם תנודתיות המטבע בשנה שעברה ועלייה בחששות לגבי בריאותה של כלכלת המדינה.

דולר ויואן דולר ויואן צילום: רויטרס

 

הרגולטורים בסין קבעו חוקים חדשים שייכנסו לתוקפם ביולי, שלפיהם מוסדות פיננסיים מחויבים לדווח על עסקאות מזומן, במדינה ומחוצה לה, בהיקף העולה על 50 אלף יואן (כ-7,217 דולר), לעומת 200 אלף יואן בעבר.

 

החל מ-1 בינואר, רגולטור המט"ח של המדינה מתכנן להגביר את הפיקוח על רכישות במטבע זר במדינה. בנוסף, הזמינות של היואן בהונג קונג, שם הוא נסחר מעט יותר בחופשיות, הוגבלה גם היא בצעד שעל פי אנליסטים מכוונת להרתיע משקיעים להמר על ירידות נוספות.

 

"המהלך מרמז על דאגה גוברת בקרב המשקיעים לגבי האפשרות של החמרת החוקים הנוגעים לזליגת הון סיני", אמרו אנליסטים ב"מיזוהו" במכתב למשקיעים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x