$
בורסת ת"א

חלל תקשורת תרכוש את הלוויין החדש שלה מבואינג

הלוויין החדש ייקרא עמוס 17, ועלותו צפויה לעמוד על 161 מיליון דולר. החברה צופה כי הלוויין יהיה מוכן ברבעון הראשון של 2019. חלל בוחנת אפשרות לשגר את הלוויין החדש באמצעות חברת SpaceX של אלון מאסק - החברה שהיתה אחראית על השיגור הכושל של עמוס 6

גיל קליאן ואסנת ניר 11:1421.12.16

חלל תקשורת שבשליטת שאול אלוביץ' דיווחה היום (ד') על עסקת ענק לרכישת לוויין חדש - לאחר אובדנו בחלל של הלוויין עמוס 5, והפיצוץ בשיגור של הלוויין עמוס 6. החברה דיווחה כי תרכוש לוויין חדש שייקרא עמוס 17 מבואינג. את הלוויין עמוס 6 רכשה החברה מתעשייה אווירית. היקף ההתקשורת יעמוד על 161 מיליון דולר והוא צפוי להיות מוכן ברבעון הראשון של שנת 2019.

 

החברה דיווחה כי ההתקשורת מול בואינג כוללת גם את שיגור הלוויין - כלומר הוא יימסר לחברה הישראלית כאשר הוא כבר שוגר לחלל ונמצא במסלול סביב כדור הארץ - לאחר בדיקת תקינות מערכות. עם זאת, חלל תקשורת דיווחה כי היא עדיין בוחנת אפשרות לשגר את הלוויין החדש באמצעות חברת SpaceX של אלון מאסק - החברה שהיתה אחראית על השיגור הכושל של עמוס 6.

מה דעתך על מניית חלל תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הלוויין החדש אמור לספק שירותי תקשורת באפריקה, במזרח התיכון ובאירופה.

 

הדחיפות ברכישת לוויין חדש והעלאתו מתחזקת על רקע העובדה כי אם עד נובמבר 2019 לא ישוגר לאוויר לוויין חדש, שלוש שנים לאחר שאבד הלוויין עמוס 5, בתוספת הארכה של שנה על ידי האו"ם, הנקודה השמורה לחברה בחלל תועבר על ידי האו"ם לגורם אחר.

 

החברה פנתה לבואינג, יצרן אמריקאי ענק שיוכל לעמוד בלוחות הזמנים ולספק את הלוויין תוך שנתיים. השאלה שנותרה היא מי היצרן שיחליף את עמוס 6. על פי מסקנות הוועדה שהוצגו על ידי השר אקוניס השבוע, הכוונה היא כי יצרן ישראלי יספק זאת, כלומר תע"א.

פיצוץ עמוס 6 פיצוץ עמוס 6 צילום: USlaunchreport.com

בטל שלח
    לכל התגובות
    x