$
בורסת ת"א

אירית איזקסון בדרך לתפקיד יו"ר דירקטוריון הבנק הבינלאומי

איזקסון היתה בעבר יו"ר ישראכרט ומכהנת כיום כדירקטורית בדירקטוריונים שונים, כולל בבנק הפועלים ואם תמונה תצטרף לפרוש מתפקיד זה. היא אמורה להחליף רוני חזקיהו שימונה בקרוב לחשב הכללי באוצר

רעות שפיגלמן 16:5330.11.16
בעל השליטה בבנק הבינלאומי, צדיק בינו, הציע היום לדירקטוריון הבנק למנות את אירית איזקסון ליו"ר הבנק, במקומו של רוני חזקיהו שימונה בקרוב לחשב הכללי במשרד האוצר במקום מיכל עבאדי-בויאנג'ו. המינוי כפוף לדיון ולאישור דירקטוריון הבנק וכן לאישור בנק ישראל.

 

איזקסון היתה בעבר יו"ר ישראכרט ומכהנת כיום כדירקטורית בדירקטוריונים שונים, בין השאר בבנק הפועלים. אם תמונה תצטרך לפרוש מתפקידה בבנק הפועלים.

 

אירית איזקסון אירית איזקסון צילום: אוראל כהן

 

איזקסון, כדירקטורית בבנק הפועלים, נתבעה במסגרת פרשיית בנק פוזיטיף הטורקי יחד עם עוד 13 דירקטורים נוספים בתביעת נגזרת שהגישו שני בעלי מניות. לבסוף הושגה פשרה בנושא. התובעים טענו כי איזקסון, כמו גם עודד שריג, פנינה דבורין ועידו דיסנצ'יק, התרשלו בעת אישור העסקה משום שהאחראי לניהול המו"מ, דני דנקנר, היה בניגוד עניינים.

 

בסוף 2013 הודיעה איזקסון כי תפרוש מתפקידה כיו"ר ישראכרט – זאת לאחר שהמפקח על הבנקים דודו זקן לא אישר לה להמשיך במקביל לתפקידה כדירקטורית בבנק הפועלים. היא כיהנה במקביל בשני התפקידים בזכות היתר מיוחד שהעניק לה הפיקוח על הבנקים. זאת לאחר שבשנת 2011 אסר הפיקוח על הבנקים לכהן במקביל כדירקטור בבנק ובתאגיד הנשלט על ידי הבנק. במסגרת תפקידה בישראכרט בין 2012-2009 איזקסון נהנתה משכר בעלות כוללת של כ-20 מיליון שקל.

 

איזקסון היא בעלת תואר מוסמך בחקר ביצועים ותואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת ת"א.טרם תפקידה בישראכרט ובבנק הפועלים, היא מילאה שורה של תפקידים במשך 17 שנה בחטיבה העסקית בבנק לאומי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x