$
שווקי חו"ל

תביעה על אפליה מגדרית בסיטי: "הבנק מתנהל כמועדון של בנים"

מגישת התביעה טוענת כי פוטרה מהבנק לאחר שהתלוננה על ניסיון מנהלים לשימוש במידע פנים. "בסיטי הבנים הם האחראים, הגברים הם אלה שעושים את העסקים". בבנק מכחישים את הטענות

מיקי גרינפלד 18:0629.11.16

הסיטי מתנהל כ'מועדון בנים' (boys club) שבו ניתנת העדפה לגברים על ידי נשים - כך נטען בתביעה שהגישה אתמול עובדת סיטי לשעבר, ארין דיילי (Erin Daly). דיילי עבדה בבנק כיועצת פיננסית וכברוקרית, וטוענת כי למרות התפקיד שמילאה, המנהלים והעמיתים בבנק התייחסו אליה כאל מזכירה.  

"המדיניות והפרקטיקות של מועדון הבנים בסיטי משקפות תרבות של אפליה על בסיס מגדר. הבנים הם האחראים, הגברים הם אלה שעושים את העסקים. ארין זכתה ליחס של לא יותר ממזכירה מועדפת (glorified secretary)", נאמר בכתבה התביעה.

 

במוקד התביעה טוענת דיילי כי פוטרה מהבנק לאחר שהתרתה בפני האחראים עליה על פעילות אסורה בבנק של שימוש במידע פנים. לדבריה, הבנק פיטר אותה שבועיים לאחר שהתלוננה כי המנהל שלה דרש ממנה מידע פנימי מפעילותה בתחום ההנפקות, על מנת שיוכל להעביר אותו ללקוחות מועדפים. התביעה הוגשה בבית המשפט הפדראלי בניו יורק.

 

דיילי החלה לעבוד בסיטי בשנת 2007 ופוטרה בשנת 2014. היא תובעת תשלום בונוסים שהבנק בחר שלא להעביר לה, פיצויי פיטורים מוגדלים ופיצויים עבור סביבת העבודה הפוגענית שבה נאלצה לעבוד. היא העבירה במקביל תלונה לנציבות האמריקאית לשוויון הזדמנויות בעבודה. רק בספטמבר האחרון נחתם הסכם פשרה בין בנק אוף אמריקה לעובדת בכירה לשעבר, שטענה גם היא כי הבנק שבו עבדה מתנהל כ"מועדון של גברים".

 

דיילי טוענת עוד כי במהלך עבודתה בבנק צמצמו המנהלים את סמכויותיה להקצאת מניות בחלק מההנפקות החשובות, לדבריה למרות שביצעה היטב את עבודתה. בין היתר מתייחסת דיילי למקרה שבו מנעו ממנה לקחת חלק בהפצת מניות עליבאבא בהנפקה הראשונה שלה בספטמבר 2014 (שהיקפה עמד על 25 מיליארד דולר), ומסרו את ניהול ההפצה לאחד מעמיתיה הגברים. על פי התביעה, כאשר היא שאלה האם זה בגלל שהיא אישה דרשו ממנה באגף כוח אדם להתנצל.

 

בסיטי דוחים את הטענות, ואתמול בערב פרסם דובר הבנק הודעה לפיה "אנו מאמינים שהטענות בתביעה אינן מבוססות ואנחנו נגיש הגנה תקיפה מולן".

 

 

 צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x