שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הזרמת ההון של מוטי בן משה הקפיצה את דירוג אלון רבוע כחול ב-6 דרגות

מנגד, מציינים במידרוג כי הדירוג מושפע לשלילה מרמת נזילות חלשה הנובעת מכך שמלוא החוב של החברה עומד לפרעון בתוך 12 חודשים - מה שמחייב את החברה לגייס חוב חדש

אלי שמעוני 16:1616.11.16

דירוג האשראי של אלון רבוע הועלה היום (ד') ב-6 דרגות על ידי חברת הדירוג מידרוג. העלייה, מרמת דירוג של Caa1 ל-Ba1, נעשית על רקע השלמת הסדר החוב בחברה, פריסה מחדש של לוח הסילוקין והזרמת הון מצד בעל השליטה החדש - מוטי בן משה. כתוצאה מכך שופרה רמת המינוף בחברה. בנוסף במידרוג מאריכים את בחינת הדירוג (Credit Review) עם השלכות חיוביות.

 

מנגד, מציינים במידרוג כי הדירוג מושפע לשלילה מרמת נזילות חלשה הנובעת מכך שמלוא החוב של החברה עומד לפרעון בתוך 12 חודשים, וזאת בהתאם ללוח הסילוקין שנקבע במסגרת הסדר החוב. כך שהחברה תלויה במחזור החוב ובנגישות למקורות מימון או לשוק האג"ח. דירוג זה חשוב לחברה, שכן בן משה נערך לגיוס חוב באמצעות אג"ח בבורסה.

מה דעתך על מניית רבוע נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אלון רבוע כחול, לשעבר בעלת השליטה ברשת הקמעונאות מגה, עברה הסדר חוב, במסגרתו מכרה את מגה מפסידה. מספטמבר אלון רבוע כחול היא חברת אחזקות פרטית בבעלות מלאה של מוטי בן משה. כעת האחזקות העיקריות שלה הן רבוע כחול נדל"ן (המהווה 65% משווי תיק האחזקות שלה) ודור אלון(30% משווי תיק האחזקות). במידרוג מעריכים כי לחברה תלות גבוהה בשירות החוב לדיבידנד הנובע מרבוע כחול נדל"ן.

 

במידרוג מעריכים כי הדיבידנדים הצפויים מרבוע נדל"ן ומדור אלון יסתכמו לסכום שבין 80-90 מיליון שקל בשנות התחזית. השימושים הצפויים של החברה עד לתום שנת 2017 מסתכמים בכ-595-870 מיליון שקל. בחלוקה הבאה: פרעון קרן חוב וריבית (אג"ח ובנקים) בהיקף של כ-455 מיליון שקל, פירעון הלוואה מרבוע נדל"ן בהיקף של כ-50 מיליון שקל; ותשלומים נוספים המוערכים בהיקף של כ-90-100 מיליון שקל (בעיקר בגין תווי קנייה ותשלומים לרשויות). בנוסף, ייתכן כי הבנקים ינצלו את זכותם לפירעון מוקדם של מלוא החוב - ובמקרה כזה תצטרך החברה לפרוע סכום נוסף של כ-265 מיליון שקל לבנקים. עודף השימושים על המקורות הוודאיים בטווח הקצר גוזר לחברה נזילות חלשה מאוד וסיכון מחזור, ואלו מקבלים את ביטויים בדירוג הנוכחי.

 

מינוף החברה שופר בעקבות הזרמת בעל שליטה (כ-300 מיליון שקל מתוך התחייבות להזרמה של כ-900 מיליון שקל) ובעקבות עלייה בשווי החברות מוחזקות. יחס המינוף הנוכחי (נטו) עומד על 57%.
מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: עמית שעל
בטל שלח
    לכל התגובות
    x