שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דוחות גב ים: צמיחה בהכנסות ועלייה חדה ברווח הנקי ברבעון השלישי

חברת הנדל"ן הנמצאת בשליטת נכסים ובנין מקבוצת איי.די.בי דיווחה על עלייה של 10% בהכנסות שהסתכמו ב-108 מיליון שקל; הרווח זינק ב-26% והסתכם ב-53 מיליון שקל, זאת לעומת התקופה המקבילה אשתקד

חברת גב-ים, הנמצאת בשליטת חברת נכסים ובנין מקבוצת איי.די.בי, פרסמה היום (ג') את תוצאותיה הכספיות של הרבעון השלישי של 2016 והציגה עלייה בשורה התחתונה והעליונה בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

 

הכנסות גב ים מהשכרות מבנים הסתכמו ברבעון שחלף ב-108 מיליון שקל, עלייה של 10% לעומת הרבעון המקביל בשנת 2015. הגידול בהכנסות נבע בעיקרו מאכלוס פרויקטים אשר הושלמו בתום השנה שעברה כמו קמפוס אפל בהרצליה פיתוח ומגדלי מת"ם בחיפה.

 

ה-NOI (הכנסות תפעוליות נטו) הסתכם ב-97 מיליון שקל, זאת לעומת 94 ברבעון המקביל, מדובר בעלייה של 3% שנבעה בעיקרה מעלייה בהכנסות מדמי השכירות. כמו כן, הוצאות המימון של גב ים ירדו במהלך הרבעון שחלף ב-2.3% והסתכמו ב-41 מיליון שקל.

 

מתחילת השנה, שינויים בהון החוזר של החברה וגידול בתשלומי מס ההכנסה הובילו לירידה של 12% בתזרים המזומנים נטו שנבע מפעילות שוטפת שהסתכם ב-216 מיליון שקל. בשורה התחתונה, הרווח הנקי של גב ים עלה ברבעון שחלף ב-26% והתסכם ב-53 מיליון שקל, זאת לעומת 42 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2015.

 

האמצעים הנזילים של החברה, הכוללים בעיקר פקדונות וניירות ערך סחירים, עלו ב-47% מתחילת השנה והסתכמו בסוף הרבעון השלישי ב-916 מיליון שקל, זאת לאחר שברבעון השני של השנה השלימה החברה הנפקת אגרות חוב בדרך של הרחבת סדרה קיימת (סדרה ו') בתמורה של כ-500 מליון שקל, בתשואה של כ-1.86%.

 

במהלך הרבעון השלישי של השנה, השלימה החברה הבת - מת"ם - מרכז תעשיות מדע חיפה בע"מ - הנפקת אגרות חוב פרטיות למשקיעים מסווגים, בתמורה של כ-400 מליון שקל, בריבית שקלית בשיעור שנתי של כ-3.1%.

 

נכון לסוף ספטמבר 2016 לחברה נכסים מניבים בשטח כולל של כ-881 אלף מ"ר בתפוסה של כ-98%.

 

אבי יעקובוביץ מנכ"ל גב ים אבי יעקובוביץ מנכ"ל גב ים צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x