$
בורסת ת"א

אלעזרא: ביקושים בסך 180 מיליון שקל בשלב המוסדי

החברה נענתה להתחייבויות בהיקף של 127 מיליון שקל; 123 מיליון שקל נועדו לשרת פירעון חוב מוקדם של אג"ח של הכשרה אחזקות

רעות שפיגלמן 21:1622.09.16
חברת האחזקות אלעזרא המחזיקה בחברת הנדל"ן אפרידר, באלבר רכב חדש ובהכשרה ביטוח, השלימה הערב (ה') את השלב המוסדי בגיוס אג"ח.

 

 

 

בשלב המוסדי בהובלת פועלים איי.בי.אי חיתום נענתה החברה להתחייבויות בהיקף של 127 מיליון שקל מתוך ביקושים שהוזרמו בהיקף של 180 מיליון שקל. אלעזרא ביקשה לגייס עד 159 מיליון שקל כאשר בשלב המוסדי נענתה החברה למקסימום האפשרי במסגרת הקצאה לשלב המוסדי של עד 80% מהיקף הגיוס.

 

 

 צילום: אוראל כהן

 

מתוך הסכום הכולל שמעוניינת אלעזרא לגייס, 159 מיליון שקל, כ-123 מיליון שקל נודעו לשרת פירעון חוב מוקדם של אג"ח של חברת הכשרה אחזקות, והיתרה תשרת פירעון מוקדם של חוב בנקאי לאחד הבנקים המממנים, ממנו לעת עתה החברה לא תלווה יותר. הפירעון המוקדם של האג"ח בהכשרה אחזקות נעשה על רקע הצורך בצמצום שלוש שכבות האג"ח לשתי שכבות בתוך הקבוצה.

 

לאג"ח סדרה ד' שקלית נקבעה ריבית של 6.25% , והיא תיפרע בעשרה תשלומים שנתיים שווים החל מה-1 לינואר 2018. קופוני הריבית ישולמו מדי חצי שנה ב-1 ליולי וב-1 לינואר מדי שנה החל מיולי 2017.

 

בין המוסדיים שהשתתפו בשלב המוסדי ניתן למנות את הפניקס, אייביאי ופסגות.

 

לאלעזרא יתרת מזומנים כמעט אפסית נכון לתום המחצית הראשונה של השנה - בהיקף של 12 אלף שקל. אלעזרא מתעתדת לפרוע את האג"ח באמצעות דיבידנדים מאלבר ומהכשרה ביטוח וכן על בסיס עודפים בפרויקטי נדל"ן של חברת הבת אפרידר.

 

התבססות על דיבידנדים שתמשוך אפרידר ושיעלו למעלה לחברת האחזקות, עלולה להיות בעייתית שכן הכשרה ביטוח לא עומדת בדרישות המפקחת על הביטוח דורית סלינגר הדורשת יחס עודף הון של 115%. להכשרה עודף של 107%, בהתאם לדו"ח הרבעון השני. 

 

 

 

בהתאם למקורות שאמורים לשרת את פירעון החוב אלעזרא דיווחה היום בבוקר למשקיעים כי חברת הנד"ן שבקבוצה, אפרידר, תספק גילוי בדו"ח הדירקטוריון על יתרת החוב הפיננסי שלה - היות שפירעון החוב מבוסס בחלקו על עודפי פרויקטים שלה ועל דיבידנדים שתמשוך מחברות הבנות אלבר והכשרה. בנוסף כלל הדיווח גם התחייבות לכך שהכשרה ביטוח לא תשלם לבעל השליטה אלי אלעזרא דמי ניהול, אך כן תוכל לשלם לו מענקים, שכר ומניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x